NORD-CONSULTING SRL
NORD-CONSULTING SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Iași, Iași, CUI 16419871. Cifră de afaceri 2025: 450.778 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 16419871
- Denumire
- NORD-CONSULTING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|972|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.05.2004
- Sediu
- VOINEȘTI, nr. 38, parter, cam. 1, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 21.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 450.778 lei (-28% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 224,4 mii lei · 2025 450,8 mii lei · maxim 2024 625,8 mii lei · minim 2018 189,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 17,4 mii lei · 2025 209,7 mii lei · maxim 2024 353,4 mii lei · minim 2015 17,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2021 2 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 450.778 lei | 625.761 lei | 293.986 lei | 358.143 lei | 417.439 lei | 454.098 lei | 383.971 lei | 189.693 lei | 230.677 lei | 243.214 lei | 224.354 lei |
| Venituri totale | 451.244 lei | 630.812 lei | 460.552 lei | 359.406 lei | 417.766 lei | 454.424 lei | 400.991 lei | 189.742 lei | 234.730 lei | 243.225 lei | 224.453 lei |
| Cheltuieli totale | 233.204 lei | 262.336 lei | 318.663 lei | 234.009 lei | 218.987 lei | 211.432 lei | 268.728 lei | 152.245 lei | 182.127 lei | 199.212 lei | 200.368 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 209.740 lei | 353.360 lei | 137.846 lei | 121.888 lei | 194.661 lei | 238.767 lei | 128.234 lei | 35.599 lei | 50.254 lei | 39.148 lei | 17.352 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 209.740 lei | 353.360 lei | 137.846 lei | 121.888 lei | 194.661 lei | 238.767 lei | 128.234 lei | 35.599 lei | 50.254 lei | 39.148 lei | 17.352 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 360.820 lei | 581.694 lei | 370.931 lei | 310.536 lei | 330.436 lei | 423.272 lei | 325.264 lei | 132.060 lei | 186.195 lei | 264.378 lei | 265.836 lei |
| Datorii | 148.307 lei | 225.620 lei | 229.367 lei | 185.871 lei | 122.133 lei | 150.215 lei | 183.074 lei | 32.604 lei | 34.537 lei | 52.974 lei | 93.581 lei |
| Capitaluri proprii | 212.513 lei | 356.074 lei | 141.564 lei | 124.665 lei | 208.303 lei | 273.057 lei | 142.190 lei | 99.456 lei | 151.658 lei | 211.404 lei | 172.255 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este NORD-CONSULTING SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, NORD-CONSULTING SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 21.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul NORD-CONSULTING SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Iași, județul Iași (VOINEȘTI, nr. 38, parter, cam. 1); numărul de înmatriculare e J|22|972|2004, din 13.05.2004.
Ce cifră de afaceri a avut NORD-CONSULTING SRL în 2025?
450.778 lei, cu 28% sub 2024 (625.761 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 209.740 lei.
Câți salariați are NORD-CONSULTING SRL?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre NORD-CONSULTING SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (21.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.