MOBIUS SOFTWARE SRL — dosare în instanță
Numele MOBIUS SOFTWARE SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 22 ianuarie 2024
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 16296426)
- CUI
- 16296426
- Denumire
- MOBIUS SOFTWARE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|5272|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 31.03.2004
- Sediu
- MIHAIL SEBASTIAN, nr. 24, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
Arată toate (20)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
- 6312 Activități ale portalurilor web · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie · rev. 2
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
- 7410 Activități de design specializat · rev. 2
- 7420 Activități fotografice · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.005.666 lei (+58% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,6 mil. lei · 2025 1 mil. lei · maxim 2023 4,5 mil. lei · minim 2017 397,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 215 mii lei · 2025 −363,3 mii lei · maxim 2023 1,6 mil. lei · minim 2017 −451,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 7 · maxim 2016 8 · minim 2020 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.005.666 lei | 635.055 lei | 4.496.276 lei | 1.144.353 lei | 944.982 lei | 1.075.152 lei | 819.371 lei | 1.600.079 lei | 397.716 lei | 1.972.405 lei | 2.627.984 lei |
| Venituri totale | 1.005.666 lei | 635.063 lei | 4.496.557 lei | 1.145.000 lei | 945.617 lei | 1.076.716 lei | 821.560 lei | 1.612.778 lei | 408.976 lei | 2.240.311 lei | 2.628.171 lei |
| Cheltuieli totale | 1.368.923 lei | 607.458 lei | 2.903.392 lei | 1.128.271 lei | 918.355 lei | 1.001.607 lei | 747.545 lei | 1.086.441 lei | 856.875 lei | 2.231.400 lei | 2.373.997 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 20.729 lei | 1.569.152 lei | 5.279 lei | 19.557 lei | 64.342 lei | 65.799 lei | 515.148 lei | 0 lei | 1.565 lei | 215.009 lei |
| Pierdere netă | 363.257 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 451.835 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -363.257 lei | 20.729 lei | 1.569.152 lei | 5.279 lei | 19.557 lei | 64.342 lei | 65.799 lei | 515.148 lei | -451.835 lei | 1.565 lei | 215.009 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.534.005 lei | 1.393.065 lei | 4.386.937 lei | 1.239.703 lei | 1.667.697 lei | 1.687.050 lei | 1.770.632 lei | 2.509.963 lei | 1.405.257 lei | 2.049.305 lei | 1.805.182 lei |
| Datorii | 1.258.055 lei | 753.858 lei | 2.618.502 lei | 1.040.420 lei | 1.440.135 lei | 1.478.386 lei | 1.606.470 lei | 2.323.377 lei | 1.323.207 lei | 1.516.720 lei | 1.248.022 lei |
| Capitaluri proprii | 275.950 lei | 639.207 lei | 1.768.435 lei | 199.283 lei | 227.562 lei | 208.664 lei | 164.162 lei | 186.586 lei | 80.750 lei | 532.585 lei | 557.160 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 7 | 7 | 7 | 7 | 5 | 3 | 5 | 6 | 5 | 8 | 6 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Debitor: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1502/302/2024 | Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MOBIUS SOFTWARE SRL?
MOBIUS SOFTWARE SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des MOBIUS SOFTWARE SRL?
Cel mai des ca debitor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 24 octombrie 2026.