VALCHIR CONSTRUCT SRL
VALCHIR CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Moreni, Dâmbovița, CUI 16225530. Cifră de afaceri 2025: 502.559 lei, 3 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 16225530
- Denumire
- VALCHIR CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|15|187|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.03.2004
- Sediu
- Str. INDEPENDENȚEI, nr. 97, Municipiul Moreni, Dâmbovița
- Activități autorizate (CAEN)
- 0910 Activități de servicii anexe extracției petrolului brut și gazelor naturale · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (28)
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 502.559 lei (-60% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 1,2 mil. lei · 2025 502,6 mii lei · maxim 2018 14,7 mil. lei · minim 2025 502,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 0 lei · 2025 −191 mii lei · maxim 2018 2,1 mil. lei · minim 2020 −346,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 8 · 2025 3 · maxim 2018 80 · minim 2025 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 502.559 lei | 1.249.519 lei | 3.936.320 lei | 3.517.725 lei | 7.271.133 lei | 789.083 lei | 9.118.775 lei | 14.737.543 lei | 1.155.533 lei | — | — |
| Venituri totale | 711.706 lei | 1.377.527 lei | 3.983.378 lei | 3.536.951 lei | 8.506.375 lei | 827.842 lei | 9.140.901 lei | 14.756.278 lei | 1.188.245 lei | 0 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 902.657 lei | 1.363.537 lei | 3.565.830 lei | 2.943.720 lei | 6.285.036 lei | 1.174.361 lei | 7.854.542 lei | 12.251.500 lei | 789.486 lei | — | — |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 7.959 lei | 363.809 lei | 499.824 lei | 1.890.931 lei | 0 lei | 1.079.424 lei | 2.130.718 lei | 386.907 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 190.951 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 346.519 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -190.951 lei | 7.959 lei | 363.809 lei | 499.824 lei | 1.890.931 lei | -346.519 lei | 1.079.424 lei | 2.130.718 lei | 386.907 lei | 0 lei | 0 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 474.937 lei | 722.907 lei | 1.496.310 lei | 1.261.031 lei | 2.895.827 lei | 528.508 lei | 2.453.279 lei | 3.789.197 lei | 923.558 lei | 47.748 lei | 47.748 lei |
| Datorii | 564.979 lei | 624.998 lei | 839.838 lei | 678.912 lei | 748.723 lei | 56.472 lei | 1.003.147 lei | 1.576.384 lei | 522.112 lei | 33.210 lei | 33.210 lei |
| Capitaluri proprii | -90.042 lei | 97.909 lei | 656.472 lei | 582.119 lei | 2.147.104 lei | 472.036 lei | 1.450.132 lei | 2.212.813 lei | 401.446 lei | 14.538 lei | 14.538 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 4 | 15 | 18 | 46 | 8 | 53 | 80 | 8 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VALCHIR CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, VALCHIR CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VALCHIR CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Moreni, județul Dâmbovița (Str. INDEPENDENȚEI, nr. 97); numărul de înmatriculare e J|15|187|2004, din 10.03.2004.
Ce cifră de afaceri a avut VALCHIR CONSTRUCT SRL în 2025?
502.559 lei, cu 60% sub 2024 (1.249.519 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 190.951 lei.
Câți salariați are VALCHIR CONSTRUCT SRL?
3 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VALCHIR CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.