AGRIPREST SRL — dosare în instanță

Numele AGRIPREST SRL apare în 6 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.

Dosare publice
6
Instanțe
4
Primul dosar
01 noiembrie 2023
Ultima activitate
13 octombrie 2026
Rol dominant
Parte vătămată Parte civilă — 3 din 6 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 16220053)

CUI
16220053
Denumire
AGRIPREST SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|52|82|2004
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
09.03.2004
Sediu
Principală, nr. 9, COMPLEX SARBATORI FESTIVE,C5,CAMERA 2,ET.1., Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu
Activități autorizate (CAEN)
  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte · rev. 2
  • 0142 Creșterea altor bovine · rev. 2
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 2
  • 0146 Creșterea porcinelor · rev. 2
  • 0149 Creșterea altor animale · rev. 2
Arată toate (19)
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 2
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
  • 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 2
  • 0163 Activități după recoltare · rev. 2
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 2
  • 3511 Producția de energie electrică · rev. 2
  • 3521 Producția gazelor · rev. 2
  • 3522 Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte · rev. 2
  • 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
  • 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.131.167 lei (-62% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 8,7 mil. lei · 2025 2,1 mil. lei · maxim 2017 9,1 mil. lei · minim 2025 2,1 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 85 mii lei · 2025 98 mii lei · maxim 2017 1,2 mil. lei · minim 2023 48 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 18 · 2025 2 · maxim 2015 18 · minim 2020 2.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă2.131.167 lei5.604.697 lei3.151.026 lei4.059.912 lei7.135.249 lei3.736.680 lei6.670.007 leifără bilanț9.082.986 lei8.986.825 lei8.696.384 lei
Venituri totale2.809.171 lei5.850.197 lei4.449.111 lei5.209.305 lei5.741.750 lei6.943.540 lei7.744.301 leifără bilanț10.081.871 lei8.877.547 lei8.315.144 lei
Cheltuieli totale2.692.896 lei5.745.129 lei4.391.729 lei4.986.960 lei4.803.709 lei6.113.165 lei6.841.753 leifără bilanț8.813.012 lei8.607.839 lei8.207.273 lei
Rezultat
Profit net98.043 lei88.977 lei47.992 lei185.762 lei927.280 lei684.358 lei769.470 leifără bilanț1.150.206 lei208.301 lei85.034 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 leifără bilanț0 lei0 lei0 lei
Rezultat net98.043 lei88.977 lei47.992 lei185.762 lei927.280 lei684.358 lei769.470 leifără bilanț1.150.206 lei208.301 lei85.034 lei
Bilanț
Active totale12.722.092 lei14.674.461 lei16.330.171 lei15.428.532 lei18.435.209 lei15.639.698 lei14.466.085 leifără bilanț21.881.398 lei20.070.795 lei20.954.648 lei
Datorii9.287.647 lei11.014.480 lei12.304.008 lei10.841.273 lei13.049.246 lei10.486.182 lei8.546.757 leifără bilanț15.403.794 lei13.963.620 lei14.344.184 lei
Capitaluri proprii3.434.445 lei3.659.981 lei3.976.194 lei4.387.382 lei4.586.454 lei3.754.375 lei3.924.228 leifără bilanț3.266.496 lei2.287.765 lei2.169.497 lei
Oameni
Număr mediu de salariați2223326fără bilanț81818

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 4 instanțe în 3 județe

Cele mai multe la Judecătoria Giurgiu (3 · 50%), apoi Curtea de Apel Ploiești (1), Judecătoria Slobozia (1) și Tribunalul Giurgiu (1).

InstanțăJudețGradDosare
Judecătoria GiurgiuGiurgiuJudecătorie3
Curtea de Apel PloieștiPrahovaCurte de apel1
Judecătoria SloboziaIalomițaJudecătorie1
Tribunalul GiurgiuGiurgiuTribunal1

Calitate procesuală

  • Parte vătămată Parte civilă: 3
  • Pârât: 1
  • Reclamant: 1
  • Recurent Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Penal: 3
  • Civil: 1
  • Contencios administrativ: 1
  • Litigii cu profesioniștii: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 5
  • Recurs: 1

Dosare pe ani

  • 2023: 2
  • 2024: 1
  • 2025: 1
  • 2026: 2

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
18069/236/2023Judecătoria GiurgiuPenalFondParte vătămată Parte civilă
18069/236/2023/a1Judecătoria GiurgiuPenalFondParte vătămată Parte civilă
625/312/2026Judecătoria SloboziaCivilFondPârât
16677/200/2022Curtea de Apel PloieștiLitigii cu profesioniștiiRecursRecurent Reclamant
16178/236/2024Judecătoria GiurgiuPenalFondParte vătămată Parte civilă
799/122/2025Tribunalul GiurgiuContencios administrativ și fiscalFondReclamant

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare AGRIPREST SRL?

AGRIPREST SRL apare în 6 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des AGRIPREST SRL?

Cel mai des la Judecătoria Giurgiu (3), Curtea de Apel Ploiești (1) și Tribunalul Giurgiu (1).

În ce calitate apare cel mai des AGRIPREST SRL?

Cel mai des ca parte vătămată parte civilă (3 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă parte vătămată, parte civilă, pârât, reclamant și recurent?

Parte vătămată: în procesul penal, persoana care a suferit o vătămare fizică, materială sau morală prin fapta pentru care se face urmărirea. Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.