EVEREST COM SRL
EVEREST COM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți, CUI 1618302. Cifră de afaceri 2025: 226.964 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF
Registru
- CUI
- 1618302
- Denumire
- EVEREST COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|25|812|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.09.1991
- Sediu
- B-dul TUDOR VLADIMIRESCU, nr. 137, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
- Activități autorizate (CAEN)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (27)
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 2
- 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană · rev. 2
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 9 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 226.964 lei (-13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 95 mii lei · 2025 227 mii lei · maxim 2024 261,4 mii lei · minim 2018 84,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 20 mii lei · 2025 −15,9 mii lei · maxim 2024 111,2 mii lei · minim 2025 −15,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 2 · maxim 2015 3 · minim 2019 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 226.964 lei | 261.426 lei | 168.159 lei | fără bilanț | fără bilanț | 113.208 lei | 85.649 lei | 84.744 lei | 93.143 lei | 139.160 lei | 94.996 lei |
| Venituri totale | 239.884 lei | 261.438 lei | 168.159 lei | fără bilanț | fără bilanț | 113.208 lei | 85.649 lei | 84.744 lei | 104.393 lei | 139.160 lei | 94.996 lei |
| Cheltuieli totale | 253.558 lei | 147.575 lei | 124.144 lei | fără bilanț | fără bilanț | 122.203 lei | 66.696 lei | 61.785 lei | 55.549 lei | 84.507 lei | 72.187 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 111.249 lei | 42.334 lei | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 16.384 lei | 21.683 lei | 47.396 lei | 51.870 lei | 19.959 lei |
| Pierdere netă | 15.944 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | 12.142 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -15.944 lei | 111.249 lei | 42.334 lei | fără bilanț | fără bilanț | -12.142 lei | 16.384 lei | 21.683 lei | 47.396 lei | 51.870 lei | 19.959 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 319.134 lei | 331.495 lei | 204.757 lei | fără bilanț | fără bilanț | 220.865 lei | 259.864 lei | 268.498 lei | 247.444 lei | 249.821 lei | 226.030 lei |
| Datorii | 40.066 lei | 36.483 lei | 20.994 lei | fără bilanț | fără bilanț | 4.000 lei | 4.857 lei | 5.875 lei | 6.503 lei | 6.277 lei | 34.356 lei |
| Capitaluri proprii | 279.068 lei | 295.012 lei | 183.763 lei | fără bilanț | fără bilanț | 216.865 lei | 255.007 lei | 262.623 lei | 240.941 lei | 243.544 lei | 191.674 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 1 | fără bilanț | fără bilanț | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este EVEREST COM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, EVEREST COM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul EVEREST COM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinți (B-dul TUDOR VLADIMIRESCU, nr. 137); numărul de înmatriculare e J|25|812|1991, din 30.09.1991.
Ce cifră de afaceri a avut EVEREST COM SRL în 2025?
226.964 lei, cu 13% sub 2024 (261.426 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 15.944 lei.
Câți salariați are EVEREST COM SRL?
2 salariați în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre EVEREST COM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.