MEDICAL ENTERPRISES SRL — dosare în instanță

Numele MEDICAL ENTERPRISES SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.

Dosare publice
2
Instanțe
2
Primul dosar
19 august 2024
Ultima activitate
14 octombrie 2026
Rol dominant
Pârât — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 16137137)

CUI
16137137
Denumire
MEDICAL ENTERPRISES SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|1992|2004
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
13.02.2004
Sediu
DIMITRIE CANTEMIR, nr. 1, bl. B2, et. 1, TRONSON 2 SI 3, CAMERA 9, București Sectorul 4, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 8622 Activități de asistență medicală specializată · rev. 2
  • 8622 Activități de asistență medicală specializată · rev. 3
  • 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 30.364.601 lei (+14% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 7,9 mil. lei · 2025 30,4 mil. lei · maxim 2025 30,4 mil. lei · minim 2015 7,9 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 454,8 mii lei · 2025 608,6 mii lei · maxim 2022 1,2 mil. lei · minim 2020 −1,5 mil. lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 90 · 2025 86 · maxim 2015 90 · minim 2020 73.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă30.364.601 lei26.577.985 lei24.520.876 lei21.460.307 lei18.188.173 lei13.467.909 lei12.828.694 leifără bilanț9.262.946 lei8.341.762 lei7.927.839 lei
Venituri totale30.369.168 lei26.598.748 lei24.525.727 lei21.475.062 lei18.196.636 lei14.467.877 lei12.832.216 leifără bilanț9.264.724 lei8.463.811 lei7.980.067 lei
Cheltuieli totale29.661.654 lei25.593.836 lei23.259.766 lei20.048.424 lei17.264.172 lei16.004.538 lei11.955.424 leifără bilanț8.790.157 lei8.567.099 lei7.425.773 lei
Rezultat
Profit net608.612 lei866.854 lei1.170.867 lei1.188.776 lei821.878 lei0 lei736.506 leifără bilanț431.962 lei0 lei454.772 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei1.536.661 lei0 leifără bilanț0 lei103.288 lei0 lei
Rezultat net608.612 lei866.854 lei1.170.867 lei1.188.776 lei821.878 lei-1.536.661 lei736.506 leifără bilanț431.962 lei-103.288 lei454.772 lei
Bilanț
Active totale2.403.304 lei2.611.435 lei1.557.447 lei4.246.959 lei3.406.894 lei2.550.775 lei3.954.247 leifără bilanț3.311.119 lei1.883.265 lei2.225.508 lei
Datorii1.794.492 lei1.744.381 lei386.330 lei3.057.983 lei2.628.995 lei2.594.754 lei2.461.565 leifără bilanț2.982.245 lei1.986.303 lei1.770.486 lei
Capitaluri proprii608.812 lei867.054 lei1.171.117 lei1.188.976 lei777.899 lei-43.979 lei1.492.682 leifără bilanț328.874 lei-103.038 lei455.022 lei
Oameni
Număr mediu de salariați86847978757377fără bilanț787990

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ

Cele mai multe la Judecătoria Iași (1 · 50%), apoi Tribunalul Iași (1).

InstanțăJudețGradDosare
Judecătoria IașiIașiJudecătorie1
Tribunalul IașiIașiTribunal1

Calitate procesuală

  • Pârât: 2

Categorii de dosare

  • Civil: 2

Stadii procesuale

  • Fond: 2

Dosare pe ani

  • 2024: 1
  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
1612/99/2025Tribunalul IașiCivilFondPârât
27847/245/2024Judecătoria IașiCivilFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare MEDICAL ENTERPRISES SRL?

MEDICAL ENTERPRISES SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des MEDICAL ENTERPRISES SRL?

Cel mai des la Tribunalul Iași (1) și Judecătoria Iași (1).

În ce calitate apare cel mai des MEDICAL ENTERPRISES SRL?

Cel mai des ca pârât (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 20 octombrie 2026.