SORCHIV GAZ SRL — dosare în instanță

Numele SORCHIV GAZ SRL apare în 14 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 30 octombrie 2026.

Dosare publice
14
Instanțe
7
Primul dosar
13 decembrie 2022
Ultima activitate
30 octombrie 2026
Rol dominant
Pârât — 8 din 14 dosare cu calitate cunoscută (57%)

Din registrul firmelor (CUI 16079087)

CUI
16079087
Denumire
SORCHIV GAZ SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|29|162|2004
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
26.01.2004
Sediu
Str. OCINEI, nr. 9, ***localitatea negasita***, Prahova
Activități autorizate (CAEN)
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
  • 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 2
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
  • 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
Arată toate (31)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 9.921.560 lei (-77% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 158,3 mii lei · 2025 9,9 mil. lei · maxim 2024 43 mil. lei · minim 2015 158,3 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 −44,9 mii lei · 2025 411,1 mii lei · maxim 2024 4,2 mil. lei · minim 2015 −44,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 46 · maxim 2024 51 · minim 2015 2.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă9.921.560 lei42.962.518 lei16.556.778 lei10.332.989 lei8.779.156 lei14.087.628 lei12.029.454 lei9.648.924 lei4.757.425 lei1.639.589 lei158.345 lei
Venituri totale11.592.273 lei40.088.717 lei17.588.261 lei10.630.431 lei10.086.790 lei14.668.689 lei12.046.491 lei9.717.821 lei4.814.430 lei1.657.910 lei148.557 lei
Cheltuieli totale11.105.173 lei35.187.945 lei13.764.794 lei9.240.398 lei8.428.993 lei13.608.366 lei11.605.814 lei7.301.694 lei4.557.627 lei1.433.302 lei188.705 lei
Rezultat
Profit net411.104 lei4.217.177 lei3.295.443 lei1.279.297 lei1.433.823 lei893.981 lei362.873 lei2.041.706 lei214.542 lei181.487 lei0 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei44.900 lei
Rezultat net411.104 lei4.217.177 lei3.295.443 lei1.279.297 lei1.433.823 lei893.981 lei362.873 lei2.041.706 lei214.542 lei181.487 lei-44.900 lei
Bilanț
Active totale11.253.873 lei14.741.773 lei10.501.181 lei9.889.185 lei10.288.535 lei10.555.031 lei6.023.978 lei4.918.963 lei1.298.236 lei1.249.685 lei91.445 lei
Datorii8.751.730 lei6.820.178 lei6.679.507 lei8.604.725 lei8.318.977 lei8.170.214 lei3.460.955 lei2.185.227 lei939.626 lei1.268.181 lei292.028 lei
Capitaluri proprii2.502.143 lei5.368.527 lei3.821.674 lei1.284.460 lei1.442.541 lei898.540 lei1.851.459 lei2.043.869 lei196.046 lei-18.496 lei-200.583 lei
Oameni
Număr mediu de salariați46514743424237211152

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 7 instanțe în 4 județe

Cele mai multe la Judecătoria Câmpina (5 · 36%). Primele 3 instanțe adună 71%; celelalte 4 instanțe au câte un dosar.

InstanțăJudețGradDosare
Judecătoria CâmpinaPrahovaJudecătorie5
Judecătoria Vălenii de MuntePrahovaJudecătorie3
Tribunalul BucureștiBucureștiTribunal2
Curtea de Apel PloieștiPrahovaCurte de apel1
Judecătoria BrăilaBrăilaJudecătorie1
Judecătoria CraiovaDoljJudecătorie1
Judecătoria Sectorului 2BucureștiJudecătorie1

Calitate procesuală

  • Pârât: 8
  • Terţ poprit: 2
  • Intimat Intervenient: 1
  • Parte vătămată: 1
  • Petent: 1
  • Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 8
  • Litigii cu profesioniștii: 3
  • Contencios administrativ: 2
  • Penal: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 13
  • Recurs: 1

Dosare pe ani

  • 2022: 1
  • 2023: 1
  • 2024: 4
  • 2025: 7
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 14 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
4083/331/2023Judecătoria Vălenii de MuntePenalFondParte vătămată
3769/331/2025Judecătoria Vălenii de MunteCivilFondTerţ poprit
18223/196/2022Judecătoria BrăilaCivilFondReclamant
20157/3/2024*Tribunalul BucureștiContencios administrativ și fiscalFondPârât
4523/215/2024Judecătoria CraiovaLitigii cu profesioniștiiFondPârât
13835/204/2024Judecătoria CâmpinaCivilFondTerţ poprit
2114/204/2025Judecătoria CâmpinaCivilFondPârât
8933/204/2025Judecătoria CâmpinaCivilFondPetent
9281/204/2025Judecătoria CâmpinaCivilFondPârât
9949/204/2025Judecătoria CâmpinaCivilFondPârât
853/42/2024Curtea de Apel PloieștiContencios administrativ și fiscalRecursIntimat Intervenient
20157/3/2024Tribunalul BucureștiLitigii cu profesioniștiiFondPârât
24484/300/2025Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTILitigii cu profesioniștiiFondPârât
4221/331/2026Judecătoria Vălenii de MunteCivilFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare SORCHIV GAZ SRL?

SORCHIV GAZ SRL apare în 14 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 30 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des SORCHIV GAZ SRL?

Cel mai des la Judecătoria Câmpina (5), Judecătoria Vălenii de Munte (3) și Tribunalul București (2).

În ce calitate apare cel mai des SORCHIV GAZ SRL?

Cel mai des ca pârât (8 din 14 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (8 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât, intimat, intervenient, parte vătămată, petent și reclamant?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Intervenient: persoana care intră într-un proces început între alte părți, pentru a-și apăra un drept sau pentru a sprijini pe una dintre ele. Parte vătămată: în procesul penal, persoana care a suferit o vătămare fizică, materială sau morală prin fapta pentru care se face urmărirea. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.