VINCA-LACT SRL
VINCA-LACT SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, CUI 16007706. Cifră de afaceri 2025: 2.578.275 lei, 5 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 16007706
- Denumire
- VINCA-LACT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|06|812|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.12.2003
- Sediu
- Str. VIORELELOR, nr. 20, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
- Activități autorizate (CAEN)
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.578.275 lei (+14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,9 mil. lei · 2025 2,6 mil. lei · maxim 2022 5,2 mil. lei · minim 2024 2,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 301,9 mii lei · 2025 −993 lei · maxim 2022 489,3 mii lei · minim 2024 −158,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 14 · 2025 5 · maxim 2020 16 · minim 2024 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.578.275 lei | 2.251.846 lei | 4.388.430 lei | 5.239.740 lei | 4.156.127 lei | 3.287.098 lei | 3.691.639 lei | 3.065.776 lei | 2.633.619 lei | 2.991.515 lei | 2.884.903 lei |
| Venituri totale | 2.582.233 lei | 2.256.029 lei | 4.375.182 lei | 5.632.729 lei | 4.107.826 lei | 3.357.159 lei | 3.678.332 lei | 2.964.056 lei | 2.722.445 lei | 2.966.589 lei | 2.965.597 lei |
| Cheltuieli totale | 2.580.161 lei | 2.414.737 lei | 4.371.631 lei | 5.095.446 lei | 4.025.234 lei | 3.326.668 lei | 3.465.803 lei | 2.655.301 lei | 2.652.625 lei | 2.706.121 lei | 2.605.328 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 1.963 lei | 489.349 lei | 44.904 lei | 33 lei | 175.590 lei | 278.086 lei | 61.675 lei | 225.129 lei | 301.880 lei |
| Pierdere netă | 993 lei | 158.708 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -993 lei | -158.708 lei | 1.963 lei | 489.349 lei | 44.904 lei | 33 lei | 175.590 lei | 278.086 lei | 61.675 lei | 225.129 lei | 301.880 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.470.391 lei | 1.488.721 lei | 2.064.072 lei | 2.344.098 lei | 1.806.949 lei | 1.686.973 lei | 1.716.555 lei | 1.523.695 lei | 1.380.005 lei | 1.228.563 lei | 1.266.557 lei |
| Datorii | 67.469 lei | 82.181 lei | 114.949 lei | 395.437 lei | 346.387 lei | 269.765 lei | 297.755 lei | 278.986 lei | 411.882 lei | 320.615 lei | 582.229 lei |
| Capitaluri proprii | 1.370.603 lei | 1.371.596 lei | 1.912.804 lei | 1.910.842 lei | 1.421.493 lei | 1.376.389 lei | 1.376.356 lei | 1.200.765 lei | 922.679 lei | 861.004 lei | 635.875 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 13 | 14 | 13 | 16 | 15 | 14 | 15 | 15 | 14 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VINCA-LACT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, VINCA-LACT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VINCA-LACT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Bistrița, județul Bistrița-Năsăud (Str. VIORELELOR, nr. 20); numărul de înmatriculare e J|06|812|2003, din 17.12.2003.
Ce cifră de afaceri a avut VINCA-LACT SRL în 2025?
2.578.275 lei, cu 14% peste 2024 (2.251.846 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 993 lei.
Câți salariați are VINCA-LACT SRL?
5 salariați în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VINCA-LACT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.