SERRES TEHNOLOGY SRL — dosare în instanță
Numele SERRES TEHNOLOGY SRL apare în 41 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 41
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 27 aprilie 2017
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 21 din 41 dosare cu calitate cunoscută (51%)
Din registrul firmelor (CUI 15960541)
- CUI
- 15960541
- Denumire
- SERRES TEHNOLOGY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|20|1528|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.12.2003
- Sediu
- nr. 61, Sat Târșa, Comuna Boșorod, Hunedoara
- Activități autorizate (CAEN)
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
Arată toate (11)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.573.232 lei (-14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,1 mil. lei · 2025 1,6 mil. lei · maxim 2023 2,4 mil. lei · minim 2015 1,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 215,9 mii lei · 2025 89 mii lei · maxim 2020 1 mil. lei · minim 2025 89 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 5 · maxim 2015 8 · minim 2021 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.573.232 lei | 1.827.846 lei | 2.437.838 lei | 1.836.696 lei | 1.750.796 lei | 1.912.086 lei | 1.260.370 lei | 1.343.828 lei | 1.117.141 lei | 1.139.741 lei | 1.105.337 lei |
| Venituri totale | 1.627.934 lei | 1.897.797 lei | 2.473.531 lei | 1.875.660 lei | 1.839.631 lei | 2.115.076 lei | 1.291.185 lei | 1.414.019 lei | 1.153.441 lei | 1.212.985 lei | 1.157.579 lei |
| Cheltuieli totale | 1.508.163 lei | 1.635.999 lei | 1.727.498 lei | 1.334.456 lei | 1.480.924 lei | 1.062.007 lei | 997.687 lei | 1.023.443 lei | 903.831 lei | 948.608 lei | 893.510 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 88.988 lei | 210.835 lei | 722.764 lei | 523.385 lei | 342.564 lei | 1.032.544 lei | 280.733 lei | 376.643 lei | 238.571 lei | 215.877 lei | 215.937 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 88.988 lei | 210.835 lei | 722.764 lei | 523.385 lei | 342.564 lei | 1.032.544 lei | 280.733 lei | 376.643 lei | 238.571 lei | 215.877 lei | 215.937 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.936.889 lei | 2.949.589 lei | 3.072.169 lei | 2.615.132 lei | 2.737.435 lei | 2.471.414 lei | 1.615.829 lei | 1.648.372 lei | 1.487.111 lei | 1.279.615 lei | 1.422.529 lei |
| Datorii | 815.610 lei | 624.298 lei | 696.772 lei | 431.766 lei | 700.812 lei | 538.784 lei | 499.866 lei | 813.141 lei | 996.778 lei | 1.059.598 lei | 535.268 lei |
| Capitaluri proprii | 2.121.279 lei | 2.325.291 lei | 2.375.397 lei | 2.183.366 lei | 2.036.623 lei | 1.932.630 lei | 1.115.963 lei | 835.231 lei | 458.588 lei | 220.017 lei | 887.261 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 6 | 6 | 5 | 4 | 5 | 5 | 7 | 8 | 8 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Tribunalul Buzău (22 · 54%), apoi Curtea de Apel Ploiești (19).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Buzău | Buzău | Tribunal | 22 |
| Curtea de Apel Ploiești | Prahova | Curte de apel | 19 |
Calitate procesuală
- Intimat: 21
- Intimat Creditor: 9
- Creditor: 8
- Intimat Pârât: 2
- Intimat creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 41
Stadii procesuale
- Fond: 22
- Apel: 19
Dosare pe ani
- 2017: 1
- 2020: 2
- 2022: 1
- 2023: 5
- 2024: 4
- 2025: 19
- 2026: 9
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 41 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1530/114/2017/a225 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1530/114/2017/a207 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Pârât |
| 1530/114/2017/a199 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 1530/114/2017/a130 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1530/114/2017 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1106/114/2025 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a214 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a218 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a217 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a216 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a219 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a188 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1530/114/2017/a184 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Pârât |
| 1530/114/2017/a121 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1530/114/2017/a183 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 1530/114/2017/a171 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1530/114/2017/a185 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat creditor |
| 1530/114/2017/a187 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1530/114/2017/a194.1 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1530/114/2017/a194 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 1530/114/2017/a176 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 1530/114/2017/a173 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 1530/114/2017/a182 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1530/114/2017/a168 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 1530/114/2017/a197 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1530/114/2017/a198 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1530/114/2017/a46* | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 1530/114/2017/a125 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1530/114/2017/a119* | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1530/114/2017/a179 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1530/114/2017/a178 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a177 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a175 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a181 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1530/114/2017/a190 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a189 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a191 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a192 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a195 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 1530/114/2017/a200 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1530/114/2017/a208 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare SERRES TEHNOLOGY SRL?
SERRES TEHNOLOGY SRL apare în 41 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des SERRES TEHNOLOGY SRL?
Cel mai des la Tribunalul Buzău (22) și Curtea de Apel Ploiești (19).
În ce calitate apare cel mai des SERRES TEHNOLOGY SRL?
Cel mai des ca intimat (21 din 41 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (41 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, creditor și pârât?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.