MONTERO GROUP SRL — dosare în instanță

Numele MONTERO GROUP SRL apare în 53 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 05 noiembrie 2026.

Dosare publice
53
Instanțe
6
Primul dosar
19 februarie 2021
Ultima activitate
05 noiembrie 2026
Rol dominant
Pârât — 34 din 53 dosare cu calitate cunoscută (64%)

Din registrul firmelor (CUI 15939400)

CUI
15939400
Denumire
MONTERO GROUP SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|17|1651|2003
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
26.11.2003
Sediu
Str. PĂUNULUI, nr. 6, Municipiul Galați, Galați
Activități autorizate (CAEN)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
  • 1814 Legătorie și servicii conexe · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
Arată toate (19)
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
  • 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier · rev. 3
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
  • 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori) · rev. 3
  • 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale · rev. 3
  • 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică · rev. 3
  • 9111 Activități ale bibliotecilor · rev. 3
  • 9112 Activități ale arhivelor · rev. 3
  • 9121 Activități ale muzeelor și colecțiilor · rev. 3
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.320.511 lei (-7% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 547,1 mii lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2024 1,4 mil. lei · minim 2018 499,7 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 229,2 mii lei · 2025 319,2 mii lei · maxim 2023 667 mii lei · minim 2018 135,1 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 13 · 2025 12 · maxim 2015 13 · minim 2017 7.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă1.320.511 lei1.421.154 lei1.209.337 lei1.144.797 lei770.814 lei657.884 lei651.676 lei499.680 lei559.684 lei586.758 lei547.085 lei
Venituri totale1.322.741 lei1.422.132 lei1.209.979 lei1.145.199 lei771.794 lei658.039 lei651.715 lei500.575 lei559.747 lei744.489 lei547.199 lei
Cheltuieli totale950.247 lei740.592 lei533.528 lei557.047 lei416.187 lei430.323 lei389.702 lei360.505 lei342.694 lei472.181 lei272.558 lei
Rezultat
Profit net319.201 lei649.200 lei667.039 lei578.418 lei348.267 lei221.461 lei255.495 lei135.072 lei204.453 lei229.037 lei229.214 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net319.201 lei649.200 lei667.039 lei578.418 lei348.267 lei221.461 lei255.495 lei135.072 lei204.453 lei229.037 lei229.214 lei
Bilanț
Active totale3.392.219 lei3.443.708 lei2.615.226 lei1.948.172 lei1.407.593 lei1.071.689 lei874.942 lei635.323 lei576.877 lei513.471 lei563.800 lei
Datorii285.348 lei324.685 lei138.303 lei138.288 lei81.757 lei78.247 lei101.746 lei117.622 lei194.303 lei272.194 lei114.702 lei
Capitaluri proprii3.106.871 lei3.119.023 lei2.476.923 lei1.809.884 lei1.325.836 lei993.442 lei773.196 lei517.701 lei382.574 lei241.277 lei449.098 lei
Oameni
Număr mediu de salariați12111091010101171313

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 6 instanțe în 4 județe

Cele mai multe la Tribunalul Giurgiu (30 · 57%). Primele 3 instanțe adună 92%; celelalte 3 instanțe au între 1 și 2 dosare.

InstanțăJudețGradDosare
Tribunalul GiurgiuGiurgiuTribunal30
Curtea de Apel BucureștiBucureștiCurte de apel16
Tribunalul GalațiGalațiTribunal3
Tribunalul BrăilaBrăilaTribunal2
Curtea de Apel GalațiGalațiCurte de apel1
Judecătoria GalațiGalațiJudecătorie1

Calitate procesuală

  • Pârât: 34
  • Intimat: 13
  • Intimat Pârât: 3
  • Intimat Pârât - Pârât: 1
  • Petent: 1
  • Terţ poprit: 1

Categorii de dosare

  • Litigii de muncă: 48
  • Asigurări sociale: 4
  • Civil: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 36
  • Apel: 16
  • Revizuire (apel): 1

Dosare pe ani

  • 2021: 1
  • 2022: 3
  • 2023: 13
  • 2024: 16
  • 2025: 12
  • 2026: 8

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 53 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
1910/122/2022Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
4111/121/2022Tribunalul GalațiLitigii de muncăFondPârât
1615/122/2022Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat Pârât
1789/122/2022Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
58/122/2023Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
705/122/2023Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
1403/122/2023Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat Pârât - Pârât
462/122/2024Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
1946/121/2024Tribunalul GalațiLitigii de muncăFondPârât
647/122/2024Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
77/122/2024Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
1176/122/2024Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
1516/122/2024Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
1096/122/2023Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
274/122/2026Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
223/113/2026Tribunalul BrăilaAsigurări socialeFondPârât
268/122/2022Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1669/122/2022Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
846/122/2023Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
843/122/2023Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
876/122/2023Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
975/122/2023Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1059/122/2023Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1196/122/2023Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1404/122/2023Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1703/122/2023Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
160/122/2024Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
312/122/2024Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1139/122/2025Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
646/122/2024Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1350/122/2024Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1096/122/2023/a1Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPetent
1588/122/2024Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1693/122/2024Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1708/122/2024Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1707/122/2024Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1270/122/2025Curtea de Apel BucureștiLitigii de muncăApelIntimat
1606/113/2024Tribunalul BrăilaLitigii de muncăFondPârât
614/122/2025Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1014/122/2025Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
21057/233/2024Judecătoria GalațiCivilFondTerţ poprit
1074/122/2025Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1047/122/2025Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1195/122/2025Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1828/122/2025Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
193/122/2026Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
850/122/2026Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
1414/121/2021Tribunalul GalațiAsigurări socialeFondPârât
1275/122/2026Tribunalul GiurgiuAsigurări socialeFondPârât
294/44/2024Curtea de Apel GalațiAsigurări socialeRevizuire (apel)Intimat Pârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare MONTERO GROUP SRL?

MONTERO GROUP SRL apare în 53 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 05 noiembrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des MONTERO GROUP SRL?

Cel mai des la Tribunalul Giurgiu (30), Curtea de Apel București (16) și Tribunalul Galați (3).

În ce calitate apare cel mai des MONTERO GROUP SRL?

Cel mai des ca pârât (34 din 53 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii de muncă (48 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât, intimat și petent?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 06 noiembrie 2026.