MATPROD STEEL SRL — dosare în instanță
Numele MATPROD STEEL SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 20 august 2021
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 4 din 4 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 15918032)
- CUI
- 15918032
- Denumire
- MATPROD STEEL S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|3236|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.11.2003
- Sediu
- Str. DUMBRAVA ROȘIE, nr. 8, Municipiul Dej, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 2410 Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje · rev. 3
- 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel · rev. 3
- 2431 Tragere la rece a barelor · rev. 3
- 2432 Laminare la rece a benzilor înguste · rev. 3
- 2433 Producția de profile obținute la rece · rev. 3
Arată toate (46)
- 2434 Trefilarea firelor la rece · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat · rev. 3
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel · rev. 3
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare · rev. 3
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri · rev. 3
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 70.183.535 lei (+2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,4 mil. lei · 2025 70,2 mil. lei · maxim 2025 70,2 mil. lei · minim 2015 4,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 208,6 mii lei · 2025 6,1 mil. lei · maxim 2024 8,1 mil. lei · minim 2018 −1,1 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 10 · 2025 58 · maxim 2016 97 · minim 2015 10.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 70.183.535 lei | 69.137.364 lei | 59.024.326 lei | 52.720.106 lei | 49.641.722 lei | 41.017.588 lei | 23.208.509 lei | 16.288.563 lei | 23.704.491 lei | 21.859.320 lei | 4.403.521 lei |
| Venituri totale | 78.009.428 lei | 74.830.230 lei | 62.664.228 lei | 55.700.004 lei | 53.283.176 lei | 43.553.893 lei | 24.229.317 lei | 18.972.651 lei | 27.546.987 lei | 27.481.817 lei | 4.434.480 lei |
| Cheltuieli totale | 70.896.868 lei | 65.504.920 lei | 56.154.186 lei | 49.981.140 lei | 49.809.088 lei | 39.885.698 lei | 23.326.590 lei | 20.083.506 lei | 27.120.908 lei | 26.998.872 lei | 4.192.204 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 6.143.854 lei | 8.077.090 lei | 5.621.380 lei | 4.769.942 lei | 2.864.685 lei | 3.078.299 lei | 719.802 lei | 0 lei | 332.185 lei | 401.440 lei | 208.596 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.110.855 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 6.143.854 lei | 8.077.090 lei | 5.621.380 lei | 4.769.942 lei | 2.864.685 lei | 3.078.299 lei | 719.802 lei | -1.110.855 lei | 332.185 lei | 401.440 lei | 208.596 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 44.238.574 lei | 33.896.746 lei | 24.665.955 lei | 20.668.852 lei | 15.849.939 lei | 14.090.478 lei | 5.828.176 lei | 3.040.644 lei | 5.259.034 lei | 3.450.333 lei | 1.287.829 lei |
| Datorii | 37.831.561 lei | 25.540.087 lei | 13.238.581 lei | 14.579.260 lei | 9.330.289 lei | 10.435.513 lei | 5.251.510 lei | 3.182.061 lei | 4.290.596 lei | 2.760.220 lei | 843.543 lei |
| Capitaluri proprii | 6.407.013 lei | 8.356.659 lei | 11.427.374 lei | 6.089.592 lei | 6.519.650 lei | 3.654.965 lei | 576.666 lei | -141.417 lei | 968.438 lei | 690.113 lei | 444.286 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 58 | 62 | 54 | 56 | 57 | 60 | 55 | 71 | 92 | 97 | 10 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Tribunalul Sălaj (2 · 50%), apoi Tribunalul Arad (1) și Tribunalul Hunedoara (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Sălaj | Sălaj | Tribunal | 2 |
| Tribunalul Arad | Arad | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Hunedoara | Hunedoara | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 4
Categorii de dosare
- Insolvență: 4
Stadii procesuale
- Fond: 4
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2023: 1
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 663/108/2025 | Tribunalul Arad | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2045/97/2021 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1091/84/2023 | Tribunalul Sălaj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1091/84/2023/a9 | Tribunalul Sălaj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MATPROD STEEL SRL?
MATPROD STEEL SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MATPROD STEEL SRL?
Cel mai des la Tribunalul Sălaj (2), Tribunalul Arad (1) și Tribunalul Hunedoara (1).
În ce calitate apare cel mai des MATPROD STEEL SRL?
Cel mai des ca creditor (4 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.