INTERSIGMA SRL
INTERSIGMA SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 2, București, CUI 15912943. Cifră de afaceri 2025: 1.754.575 lei, 11 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 15912943
- Denumire
- INTERSIGMA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|15525|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.11.2003
- Sediu
- BĂRBAT VOIEVOD, nr. 37, ap. 1, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton · rev. 3
- 1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton · rev. 3
- 1723 Fabricarea articolelor de papetărie · rev. 3
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. · rev. 3
- 1811 Tipărirea ziarelor · rev. 3
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
Arată toate (15)
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire · rev. 3
- 1814 Legătorie și servicii conexe · rev. 3
- 5811 Activități de editare a cărților · rev. 3
- 5812 Activități de editare a ziarelor · rev. 3
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor · rev. 3
- 5819 Alte activități de editare · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.754.575 lei (-11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,8 mil. lei · 2025 1,8 mil. lei · maxim 2024 2 mil. lei · minim 2021 1,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 152,3 mii lei · 2025 90,3 mii lei · maxim 2019 168,6 mii lei · minim 2023 80,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 17 · 2025 11 · maxim 2015 17 · minim 2020 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.754.575 lei | 1.978.592 lei | 1.532.546 lei | 1.695.528 lei | 1.349.208 lei | 1.353.681 lei | 1.656.511 lei | 1.781.468 lei | 1.636.631 lei | 1.894.143 lei | 1.805.479 lei |
| Venituri totale | 1.752.812 lei | 1.976.800 lei | 1.532.107 lei | 1.698.046 lei | 1.348.944 lei | 1.370.098 lei | 1.657.525 lei | 1.784.221 lei | 1.638.270 lei | 1.897.756 lei | 1.806.423 lei |
| Cheltuieli totale | 1.642.142 lei | 1.843.895 lei | 1.436.763 lei | 1.588.848 lei | 1.244.230 lei | 1.197.154 lei | 1.472.390 lei | 1.620.892 lei | 1.474.692 lei | 1.767.815 lei | 1.626.097 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 90.296 lei | 108.613 lei | 80.321 lei | 92.514 lei | 91.489 lei | 160.372 lei | 168.559 lei | 145.509 lei | 147.946 lei | 106.299 lei | 152.304 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 90.296 lei | 108.613 lei | 80.321 lei | 92.514 lei | 91.489 lei | 160.372 lei | 168.559 lei | 145.509 lei | 147.946 lei | 106.299 lei | 152.304 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.152.921 lei | 947.727 lei | 1.038.327 lei | 939.820 lei | 1.012.896 lei | 1.005.724 lei | 1.012.610 lei | 977.925 lei | 1.108.543 lei | 998.146 lei | 1.039.662 lei |
| Datorii | 1.035.215 lei | 811.717 lei | 930.609 lei | 818.367 lei | 894.010 lei | 819.635 lei | 814.853 lei | 803.415 lei | 944.632 lei | 871.196 lei | 774.006 lei |
| Capitaluri proprii | 108.467 lei | 126.771 lei | 98.479 lei | 112.214 lei | 109.647 lei | 178.530 lei | 186.717 lei | 163.667 lei | 156.304 lei | 114.657 lei | 258.883 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 11 | 11 | 11 | 10 | 12 | 9 | 12 | 17 | 17 | 15 | 17 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este INTERSIGMA SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, INTERSIGMA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul INTERSIGMA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 2, județul București (BĂRBAT VOIEVOD, nr. 37, ap. 1); numărul de înmatriculare e J|40|15525|2003, din 19.11.2003.
Ce cifră de afaceri a avut INTERSIGMA SRL în 2025?
1.754.575 lei, cu 11% sub 2024 (1.978.592 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 90.296 lei.
Câți salariați are INTERSIGMA SRL?
11 salariați în medie în 2025 (11 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre INTERSIGMA SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.