AC MOBILE SRL — dosare în instanță
Numele AC MOBILE SRL apare în 18 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 18
- Instanțe
- 7
- Primul dosar
- 23 iunie 2015
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 8 din 18 dosare cu calitate cunoscută (44%)
Din registrul firmelor (CUI 15909492)
- CUI
- 15909492
- Denumire
- AC MOBILE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|1039|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.11.2003
- Sediu
- PRINCIPALĂ, nr. 6, Sat Spătărești, Comuna Fântâna Mare, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (44)
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 34.295.487 lei (+37% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 7,3 mil. lei · 2025 34,3 mil. lei · maxim 2025 34,3 mil. lei · minim 2015 7,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 639,8 mii lei · 2025 2,4 mil. lei · maxim 2022 4,6 mil. lei · minim 2023 121,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 37 · 2025 65 · maxim 2022 69 · minim 2015 37.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 34.295.487 lei | 25.021.111 lei | 25.108.138 lei | 29.949.742 lei | 20.802.535 lei | 15.006.747 lei | 14.929.489 lei | 14.088.333 lei | 9.548.304 lei | 8.300.623 lei | 7.345.628 lei |
| Venituri totale | 36.890.099 lei | 27.583.807 lei | 29.510.869 lei | 35.606.845 lei | 25.894.537 lei | 19.313.172 lei | 16.338.681 lei | 15.135.956 lei | 10.172.649 lei | 8.777.823 lei | 7.688.790 lei |
| Cheltuieli totale | 34.111.982 lei | 27.065.729 lei | 29.317.334 lei | 30.272.916 lei | 21.623.783 lei | 16.451.284 lei | 16.162.622 lei | 14.321.879 lei | 9.401.926 lei | 8.024.568 lei | 6.931.379 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.385.600 lei | 393.865 lei | 121.772 lei | 4.638.666 lei | 3.762.332 lei | 2.501.944 lei | 135.862 lei | 689.318 lei | 663.773 lei | 652.625 lei | 639.777 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.385.600 lei | 393.865 lei | 121.772 lei | 4.638.666 lei | 3.762.332 lei | 2.501.944 lei | 135.862 lei | 689.318 lei | 663.773 lei | 652.625 lei | 639.777 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 27.042.828 lei | 20.363.903 lei | 23.965.701 lei | 22.955.294 lei | 19.317.502 lei | 17.762.094 lei | 15.309.191 lei | 15.994.924 lei | 8.573.249 lei | 7.829.178 lei | 5.389.337 lei |
| Datorii | 13.381.013 lei | 9.376.526 lei | 13.404.187 lei | 12.500.343 lei | 8.595.229 lei | 10.494.006 lei | 10.538.041 lei | 11.356.322 lei | 4.622.453 lei | 4.536.003 lei | 2.743.524 lei |
| Capitaluri proprii | 13.336.669 lei | 10.986.295 lei | 10.560.432 lei | 10.453.869 lei | 10.721.191 lei | 7.264.856 lei | 4.770.068 lei | 4.636.680 lei | 3.949.714 lei | 3.292.093 lei | 2.644.731 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 65 | 57 | 68 | 69 | 56 | 44 | 63 | 54 | 42 | 39 | 37 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 7 instanțe în 5 județe
Cele mai multe la Tribunalul Botoșani (8 · 44%). Primele 3 instanțe adună 78%; celelalte 4 instanțe au câte un dosar.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Botoșani | Botoșani | Tribunal | 8 |
| Curtea de Apel Suceava | Suceava | Curte de apel | 4 |
| Tribunalul Suceava | Suceava | Tribunal | 2 |
| Judecătoria Craiova | Dolj | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Fălticeni | Suceava | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Bacău | Bacău | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Neamț | Neamț | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 8
- Intimat Creditor: 5
- Pârât: 3
- Intimat: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 13
- Litigii de muncă: 2
- Civil: 1
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 14
- Apel: 3
- Contestație în anulare (apel): 1
Dosare pe ani
- 2015: 1
- 2018: 1
- 2022: 1
- 2023: 4
- 2024: 6
- 2025: 1
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 18 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1758/40/2018/a86 | Tribunalul Botoșani | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1758/40/2018/a85 | Tribunalul Botoșani | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 237/40/2022/a4 | Tribunalul Botoșani | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 237/40/2022/a4* | Tribunalul Botoșani | Insolvență / faliment | Fond | Intimat Creditor |
| 237/40/2022/a5 | Tribunalul Botoșani | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1758/40/2018/a90 | Tribunalul Botoșani | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 256/110/2026 | Tribunalul Bacău | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 2025/227/2026 | Judecătoria Fălticeni | Civil | Fond | Pârât |
| 14187/215/2026 | Judecătoria Craiova | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 5728/86/2017 | Curtea de Apel Suceava | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1806/86/2015*/a25 | Curtea de Apel Suceava | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 237/40/2022/a4.1 | Curtea de Apel Suceava | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 651/39/2024 | Curtea de Apel Suceava | Insolvență / faliment | Contestație în anulare (apel) | Intimat Creditor |
| 1806/86/2015* | Tribunalul Suceava | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1758/40/2018 | Tribunalul Botoșani | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2868/86/2026 | Tribunalul Suceava | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 428/103/2023 | Tribunalul Neamț | Litigii de muncă | Fond | Intimat |
| 237/40/2022 | Tribunalul Botoșani | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AC MOBILE SRL?
AC MOBILE SRL apare în 18 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AC MOBILE SRL?
Cel mai des la Tribunalul Botoșani (8), Curtea de Apel Suceava (4) și Tribunalul Suceava (2).
În ce calitate apare cel mai des AC MOBILE SRL?
Cel mai des ca creditor (8 din 18 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (13 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat, pârât și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.