PALET LOGISTIC EXPRES SRL — dosare în instanță
Numele PALET LOGISTIC EXPRES SRL apare în 18 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 18 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 18
- Instanțe
- 5
- Primul dosar
- 20 februarie 2023
- Ultima activitate
- 18 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 15 din 18 dosare cu calitate cunoscută (83%)
Din registrul firmelor (CUI 15829121)
- CUI
- 15829121
- Denumire
- PALET LOGISTIC EXPRES SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|1360|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.10.2003
- Sediu
- Aleea ROZELOR, nr. 8, Camera 1, Sat Smeura, Comuna Moșoaia, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
Arată toate (12)
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 12.464.454 lei (-6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,5 mil. lei · 2025 12,5 mil. lei · maxim 2024 13,3 mil. lei · minim 2015 2,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 373,2 mii lei · 2025 821,3 mii lei · maxim 2017 1,9 mil. lei · minim 2015 373,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 37 · 2025 76 · maxim 2019 85 · minim 2015 37.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 12.464.454 lei | 13.322.553 lei | 13.208.608 lei | 13.118.492 lei | 9.122.487 lei | 8.133.172 lei | 7.284.762 lei | 6.136.037 lei | 7.028.474 lei | 3.640.549 lei | 2.519.851 lei |
| Venituri totale | 12.471.690 lei | 13.331.412 lei | 13.248.358 lei | 13.143.405 lei | 9.155.492 lei | 8.201.950 lei | 7.319.346 lei | 6.136.713 lei | 7.798.804 lei | 3.644.345 lei | 2.519.780 lei |
| Cheltuieli totale | 11.507.734 lei | 12.013.134 lei | 11.851.989 lei | 11.542.185 lei | 7.754.724 lei | 7.443.242 lei | 6.151.189 lei | 5.269.022 lei | 5.667.070 lei | 2.801.438 lei | 2.079.980 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 821.262 lei | 1.157.508 lei | 1.214.032 lei | 1.404.911 lei | 1.263.229 lei | 713.101 lei | 1.030.660 lei | 777.566 lei | 1.853.867 lei | 731.963 lei | 373.160 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 821.262 lei | 1.157.508 lei | 1.214.032 lei | 1.404.911 lei | 1.263.229 lei | 713.101 lei | 1.030.660 lei | 777.566 lei | 1.853.867 lei | 731.963 lei | 373.160 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.393.363 lei | 5.717.748 lei | 4.560.145 lei | 4.431.689 lei | 4.442.340 lei | 3.670.002 lei | 3.315.129 lei | 2.696.081 lei | 3.410.181 lei | 2.280.336 lei | 1.950.627 lei |
| Datorii | 3.271.211 lei | 3.394.420 lei | 2.061.105 lei | 2.005.921 lei | 1.711.029 lei | 1.341.702 lei | 1.697.831 lei | 655.144 lei | 1.328.299 lei | 1.407.512 lei | 854.679 lei |
| Capitaluri proprii | 2.109.126 lei | 2.323.328 lei | 2.499.040 lei | 2.425.768 lei | 2.731.311 lei | 2.328.300 lei | 1.617.298 lei | 2.040.937 lei | 2.081.882 lei | 872.824 lei | 1.095.948 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 76 | 73 | 82 | 76 | 73 | 75 | 85 | 72 | 73 | 50 | 37 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 5 instanțe în 4 județe
Concentrat: 72% din dosare sunt la Tribunalul Comercial Mureș (13). Restul de 5 sunt împărțite între 4 instanțe.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Comercial Mureș | Mureș | Tribunal | 13 |
| Tribunalul Galați | Galați | Tribunal | 2 |
| Curtea de Apel Târgu Mureș | Mureș | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Topoloveni | Argeș | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Timiș | Timiș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 15
- Intimat: 1
- Intimat Creditor: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 17
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 17
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 2
- 2024: 10
- 2025: 5
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 18 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 744/121/2025 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 744/121/2025/a1 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 87/1371/2023/a12 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 3675/828/2025 | Judecătoria Topoloveni | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 555/30/2025 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023/a1 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 50/1371/2023 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023/a4 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023/a5 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023/a3 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023/a6 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023/a7 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023/a2 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023/a8 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023/a9 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023/a10 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 87/1371/2023/a11 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PALET LOGISTIC EXPRES SRL?
PALET LOGISTIC EXPRES SRL apare în 18 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 18 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PALET LOGISTIC EXPRES SRL?
Cel mai des la Tribunalul Comercial MURES (13), Tribunalul Galați (2) și Tribunalul Timiș (1).
În ce calitate apare cel mai des PALET LOGISTIC EXPRES SRL?
Cel mai des ca creditor (15 din 18 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (17 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.