POWER TOP SRL
POWER TOP SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Timișoara, Timiș, CUI 15822786. Cifră de afaceri 2025: 3.265.893 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 15822786
- Denumire
- POWER TOP SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|2417|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.10.2003
- Sediu
- Str. MARTIR MARIUS CIOPEC, nr. 20, sc. B, et. 3, ap. 14, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
Arată toate (19)
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.265.893 lei (-20% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,3 mil. lei · 2025 3,3 mil. lei · maxim 2018 4,3 mil. lei · minim 2022 2,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 203,7 mii lei · 2025 −61,6 mii lei · maxim 2015 203,7 mii lei · minim 2025 −61,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 4 · maxim 2015 5 · minim 2016 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.265.893 lei | 4.072.620 lei | 3.934.210 lei | 2.762.140 lei | 3.837.104 lei | 3.781.897 lei | 4.197.352 lei | 4.306.482 lei | 3.229.259 lei | 3.907.224 lei | 4.252.670 lei |
| Venituri totale | 3.448.029 lei | 4.197.301 lei | 4.132.828 lei | 2.782.231 lei | 3.844.733 lei | 3.793.482 lei | 4.234.519 lei | 4.310.708 lei | 3.233.531 lei | 3.922.719 lei | 4.267.313 lei |
| Cheltuieli totale | 3.501.256 lei | 4.170.109 lei | 4.092.138 lei | 2.793.437 lei | 3.666.448 lei | 3.779.667 lei | 4.052.356 lei | 4.158.901 lei | 3.155.837 lei | 3.725.907 lei | 4.016.636 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 19.605 lei | 7.276 lei | 0 lei | 139.837 lei | 0 lei | 139.817 lei | 108.699 lei | 60.652 lei | 161.659 lei | 203.702 lei |
| Pierdere netă | 61.571 lei | 0 lei | 0 lei | 39.029 lei | 0 lei | 24.120 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -61.571 lei | 19.605 lei | 7.276 lei | -39.029 lei | 139.837 lei | -24.120 lei | 139.817 lei | 108.699 lei | 60.652 lei | 161.659 lei | 203.702 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.564.452 lei | 2.512.210 lei | 2.230.569 lei | 1.662.230 lei | 1.825.375 lei | 1.139.812 lei | 1.444.870 lei | 1.189.504 lei | 1.530.530 lei | 1.540.666 lei | 1.629.266 lei |
| Datorii | 1.519.450 lei | 2.327.861 lei | 2.065.825 lei | 1.477.584 lei | 1.522.752 lei | 1.021.269 lei | 1.217.995 lei | 902.446 lei | 1.165.924 lei | 1.037.954 lei | 1.034.134 lei |
| Capitaluri proprii | 45.002 lei | 184.349 lei | 164.744 lei | 184.646 lei | 302.623 lei | 118.543 lei | 226.875 lei | 287.058 lei | 364.606 lei | 502.712 lei | 595.132 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este POWER TOP SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, POWER TOP SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul POWER TOP SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Timișoara, județul Timiș (Str. MARTIR MARIUS CIOPEC, nr. 20, sc. B, et. 3, ap. 14); numărul de înmatriculare e J|35|2417|2003, din 16.10.2003.
Ce cifră de afaceri a avut POWER TOP SRL în 2025?
3.265.893 lei, cu 20% sub 2024 (4.072.620 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 61.571 lei.
Câți salariați are POWER TOP SRL?
4 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre POWER TOP SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.