COSTEL & CO PROD COM SRL — dosare în instanță
Numele COSTEL & CO PROD COM SRL apare în 5 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 31 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 12 aprilie 2023
- Ultima activitate
- 31 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 1578690)
- CUI
- 1578690
- Denumire
- COSTEL & CO PROD COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|17380|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.07.1992
- Sediu
- Aleea MOSTIȘTEA, nr. 11-13, et. P, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 57.579 lei (+11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 26,6 mii lei · 2025 57,6 mii lei · maxim 2025 57,6 mii lei · minim 2016 20,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 24,2 mii lei · 2025 38 mii lei · maxim 2020 43,3 mii lei · minim 2016 23,2 mii lei.
Număr mediu de salariați: nu se raportează pentru acest tip de situație.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 57.579 lei | 52.063 lei | 36.347 lei | 41.502 lei | 43.920 lei | 50.735 lei | 48.630 lei | 49.323 lei | 36.593 lei | 20.160 lei | 26.550 lei |
| Venituri totale | 57.579 lei | 52.063 lei | 36.347 lei | 41.502 lei | 43.920 lei | 50.735 lei | 48.630 lei | 49.323 lei | 37.390 lei | 28.984 lei | 26.575 lei |
| Cheltuieli totale | 12.533 lei | 11.660 lei | 8.294 lei | 12.953 lei | 10.621 lei | 5.978 lei | 6.420 lei | 8.492 lei | 4.168 lei | 4.950 lei | 1.570 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 37.983 lei | 34.714 lei | 23.635 lei | 27.024 lei | 32.008 lei | 43.339 lei | 40.751 lei | 39.352 lei | 32.100 lei | 23.164 lei | 24.187 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 37.983 lei | 34.714 lei | 23.635 lei | 27.024 lei | 32.008 lei | 43.339 lei | 40.751 lei | 39.352 lei | 32.100 lei | 23.164 lei | 24.187 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 68.896 lei | 61.669 lei | 49.070 lei | 75.776 lei | 167.584 lei | 135.620 lei | 92.305 lei | 52.019 lei | 43.944 lei | 28.023 lei | 43.730 lei |
| Datorii | 8.942 lei | 4.984 lei | 8.410 lei | 13.037 lei | 5.555 lei | 5.598 lei | 5.622 lei | 6.087 lei | 37.363 lei | 53.542 lei | 92.413 lei |
| Capitaluri proprii | 59.954 lei | 56.685 lei | 40.660 lei | 62.739 lei | 162.029 lei | 130.022 lei | 86.683 lei | 45.932 lei | 6.581 lei | -25.519 lei | -48.683 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 60% din dosare sunt la Tribunalul București (3). Restul de 2 sunt la Judecătoria Sectorului 1.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul București | București | Tribunal | 3 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 2 |
Calitate procesuală
- Intimat: 2
- Pârât: 2
- Apelant Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 3
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Apel: 3
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 2
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 42481/299/2025 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 19343/299/2023** | Tribunalul București | Civil | Apel | Intimat |
| 19343/299/2023 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 37278/3/2025 | Tribunalul București | Civil | Apel | Apelant Pârât |
| 19343/299/2023**/a1 | Tribunalul București | Civil | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare COSTEL & CO PROD COM SRL?
COSTEL & CO PROD COM SRL apare în 5 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 31 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des COSTEL & CO PROD COM SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (3) și Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (2).
În ce calitate apare cel mai des COSTEL & CO PROD COM SRL?
Cel mai des ca intimat (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, pârât și apelant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 01 noiembrie 2026.