TICĂU SRL — dosare în instanță
Numele TICĂU SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 09 mai 2023
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 15747820)
- CUI
- 15747820
- Denumire
- TICAU SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|37|493|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.09.2003
- Sediu
- LIPOVĂȚ, nr. 106, C1 - dispensar veterinar, Sat Lipovăț, Comuna Lipovăț, Vaslui
- Activități autorizate (CAEN)
- 7500 Activități veterinare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 193.633 lei (+12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 82 mii lei · 2025 193,6 mii lei · maxim 2025 193,6 mii lei · minim 2018 35,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 8,5 mii lei · 2025 6 mii lei · maxim 2021 103,1 mii lei · minim 2016 −27,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 2 · maxim 2016 4 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 193.633 lei | 172.911 lei | 168.186 lei | 159.143 lei | 170.576 lei | 77.033 lei | 47.271 lei | 35.177 lei | 38.618 lei | 51.424 lei | 81.950 lei |
| Venituri totale | 193.635 lei | 242.056 lei | 297.522 lei | 159.434 lei | 170.580 lei | 103.036 lei | 61.774 lei | 64.849 lei | 77.060 lei | 51.822 lei | 82.314 lei |
| Cheltuieli totale | 185.736 lei | 222.354 lei | 199.843 lei | 75.680 lei | 65.769 lei | 81.419 lei | 51.498 lei | 62.674 lei | 76.142 lei | 78.995 lei | 71.388 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 5.975 lei | 17.247 lei | 95.988 lei | 82.160 lei | 103.105 lei | 20.668 lei | 9.658 lei | 841 lei | 147 lei | 0 lei | 8.457 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 27.691 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 5.975 lei | 17.247 lei | 95.988 lei | 82.160 lei | 103.105 lei | 20.668 lei | 9.658 lei | 841 lei | 147 lei | -27.691 lei | 8.457 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 410.794 lei | 394.450 lei | 484.773 lei | 382.367 lei | 312.046 lei | 229.204 lei | 198.604 lei | 190.127 lei | 197.132 lei | 172.757 lei | 191.717 lei |
| Datorii | 236.723 lei | 226.354 lei | 338.545 lei | 5.370 lei | 17.209 lei | 37.472 lei | 27.540 lei | 28.721 lei | 36.439 lei | 12.009 lei | 3.278 lei |
| Capitaluri proprii | 174.071 lei | 168.096 lei | 146.228 lei | 376.997 lei | 294.837 lei | 191.732 lei | 171.064 lei | 161.406 lei | 160.693 lei | 160.748 lei | 188.439 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 3 | 4 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat: 2
- Reclamant: 2
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 3
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Apel: 2
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 1
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2427/89/2022 | Curtea de Apel Iași | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
| 1817/89/2023 | Curtea de Apel Iași | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat |
| 166/45/2025 | Curtea de Apel Iași | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 2004/89/2026 | Tribunalul Vaslui | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare TICĂU SRL?
TICĂU SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des TICĂU SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Iași (3) și Tribunalul Vaslui (1).
În ce calitate apare cel mai des TICĂU SRL?
Cel mai des ca intimat (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 octombrie 2026.