MF CARNEX SRL
MF CARNEX SRL: firmă în funcțiune din Sat Moceriș, Comuna Lăpușnicu Mare, Caraș-Severin, CUI 15715844. Cifră de afaceri 2025: 968.692 lei, 4 salariați. Date ONR
Registru
- CUI
- 15715844
- Denumire
- MF CARNEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|11|586|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.09.2003
- Sediu
- FS, nr. 151, Sat Moceriș, Comuna Lăpușnicu Mare, Caraș-Severin
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 21.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 968.692 lei (-13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 267,9 mii lei · 2025 968,7 mii lei · maxim 2024 1,1 mil. lei · minim 2015 267,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −34,4 mii lei · 2025 −57,2 mii lei · maxim 2024 3,2 mii lei · minim 2021 −136 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 4 · maxim 2015 6 · minim 2024 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 968.692 lei | 1.116.892 lei | 889.122 lei | 637.926 lei | 562.541 lei | 593.134 lei | 649.833 lei | 566.366 lei | 519.240 lei | 485.231 lei | 267.879 lei |
| Venituri totale | 969.138 lei | 1.116.892 lei | 889.122 lei | 806.226 lei | 562.541 lei | 593.134 lei | 649.833 lei | 566.366 lei | 529.730 lei | 488.381 lei | 269.084 lei |
| Cheltuieli totale | 1.026.384 lei | 1.084.649 lei | 879.283 lei | 797.952 lei | 692.885 lei | 647.052 lei | 673.017 lei | 571.409 lei | 553.418 lei | 484.543 lei | 295.356 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 3.235 lei | 947 lei | 211 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 53 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 57.246 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 135.969 lei | 58.738 lei | 29.672 lei | 10.707 lei | 28.676 lei | 0 lei | 34.444 lei |
| Rezultat net | -57.246 lei | 3.235 lei | 947 lei | 211 lei | -135.969 lei | -58.738 lei | -29.672 lei | -10.707 lei | -28.676 lei | 53 lei | -34.444 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 470.930 lei | 480.829 lei | 325.984 lei | 336.496 lei | 378.886 lei | 339.218 lei | 427.899 lei | 457.129 lei | 324.578 lei | 387.158 lei | 421.519 lei |
| Datorii | 1.036.449 lei | 989.102 lei | 837.492 lei | 848.951 lei | 891.553 lei | 715.916 lei | 745.859 lei | 745.418 lei | 602.159 lei | 636.063 lei | 670.478 lei |
| Capitaluri proprii | -565.519 lei | -508.273 lei | -511.508 lei | -512.455 lei | -512.667 lei | -376.698 lei | -317.960 lei | -288.289 lei | -277.581 lei | -248.905 lei | -248.959 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MF CARNEX SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MF CARNEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 21.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MF CARNEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Moceriș, Comuna Lăpușnicu Mare, județul Caraș-Severin (FS, nr. 151); numărul de înmatriculare e J|11|586|2003, din 02.09.2003.
Ce cifră de afaceri a avut MF CARNEX SRL în 2025?
968.692 lei, cu 13% sub 2024 (1.116.892 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 57.246 lei.
Câți salariați are MF CARNEX SRL?
4 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MF CARNEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (21.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.