AGRIFARM SRL
AGRIFARM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Sibiu, Sibiu, CUI 15709451. Cifră de afaceri 2025: 278.096 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 15709451
- Denumire
- AGRIFARM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|1102|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.08.2003
- Sediu
- Str. PODULUI, nr. 40, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile · rev. 3
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor · rev. 3
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 3
Arată toate (22)
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic · rev. 3
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 3
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 3
- 0148 Creșterea altor animale · rev. 3
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 278.096 lei (-34% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 142,8 mii lei · 2025 278,1 mii lei · maxim 2023 683 mii lei · minim 2018 76,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 36,7 mii lei · 2025 14,6 mii lei · maxim 2021 186 mii lei · minim 2018 576 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 2 · maxim 2017 12 · minim 2022 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 278.096 lei | 422.572 lei | 682.995 lei | 144.155 lei | 523.235 lei | 231.133 lei | 217.773 lei | 76.946 lei | 282.733 lei | 210.015 lei | 142.793 lei |
| Venituri totale | 411.710 lei | 514.224 lei | 403.709 lei | 425.189 lei | 523.235 lei | 231.136 lei | 217.790 lei | 262.553 lei | 312.510 lei | 318.609 lei | 300.047 lei |
| Cheltuieli totale | 392.888 lei | 420.570 lei | 390.749 lei | 312.241 lei | 332.623 lei | 182.863 lei | 203.112 lei | 261.616 lei | 275.741 lei | 251.987 lei | 260.393 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 14.574 lei | 77.594 lei | 5.549 lei | 112.838 lei | 185.976 lei | 48.064 lei | 13.518 lei | 576 lei | 35.152 lei | 65.292 lei | 36.672 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 14.574 lei | 77.594 lei | 5.549 lei | 112.838 lei | 185.976 lei | 48.064 lei | 13.518 lei | 576 lei | 35.152 lei | 65.292 lei | 36.672 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.151.563 lei | 2.238.124 lei | 2.156.809 lei | 2.421.675 lei | 2.720.516 lei | 2.562.572 lei | 2.483.317 lei | 2.495.954 lei | 2.397.260 lei | 2.358.571 lei | 2.227.763 lei |
| Datorii | 1.522.332 lei | 1.623.468 lei | 1.619.746 lei | 1.890.161 lei | 1.879.668 lei | 1.902.362 lei | 1.870.371 lei | 1.896.526 lei | 1.798.408 lei | 1.794.872 lei | 1.729.356 lei |
| Capitaluri proprii | 629.231 lei | 614.656 lei | 537.063 lei | 531.514 lei | 840.848 lei | 660.210 lei | 612.946 lei | 599.428 lei | 598.852 lei | 563.699 lei | 498.407 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 7 | 8 | 5 | 12 | 10 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- AGRIFARM SRL — 127 dosare
Întrebări frecvente
Este AGRIFARM SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, AGRIFARM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul AGRIFARM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Sibiu, județul Sibiu (Str. PODULUI, nr. 40); numărul de înmatriculare e J|32|1102|2003, din 29.08.2003.
Ce cifră de afaceri a avut AGRIFARM SRL în 2025?
278.096 lei, cu 34% sub 2024 (422.572 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 14.574 lei.
Câți salariați are AGRIFARM SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre AGRIFARM SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.