MOGA SAN VET SRL — dosare în instanță
Numele MOGA SAN VET SRL apare în 13 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 17 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 13
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 09 mai 2023
- Ultima activitate
- 17 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 10 din 13 dosare cu calitate cunoscută (77%)
Din registrul firmelor (CUI 15635648)
- CUI
- 15635648
- Denumire
- MOGA SAN VET SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|964|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 31.07.2003
- Sediu
- Str. REPUBLICII, nr. 129, Loc. Sărmașu, Oraș Sărmașu, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
Arată toate (7)
- 7500 Activități veterinare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 684.575 lei (+18% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 387,8 mii lei · 2025 684,6 mii lei · maxim 2025 684,6 mii lei · minim 2019 334,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 98,7 mii lei · 2025 168,8 mii lei · maxim 2025 168,8 mii lei · minim 2019 19,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 4 · maxim 2015 6 · minim 2020 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 684.575 lei | 579.342 lei | 547.325 lei | 488.421 lei | 509.310 lei | 455.291 lei | 334.479 lei | 364.699 lei | 371.785 lei | 372.411 lei | 387.801 lei |
| Venituri totale | 706.405 lei | 592.560 lei | 562.213 lei | 512.907 lei | 514.457 lei | 461.833 lei | 340.165 lei | 392.120 lei | 377.897 lei | 375.298 lei | 399.229 lei |
| Cheltuieli totale | 508.032 lei | 551.027 lei | 415.228 lei | 408.514 lei | 386.177 lei | 338.368 lei | 317.625 lei | 321.908 lei | 286.779 lei | 264.603 lei | 281.926 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 168.831 lei | 28.124 lei | 142.813 lei | 99.919 lei | 123.764 lei | 120.108 lei | 19.304 lei | 66.324 lei | 87.339 lei | 106.938 lei | 98.683 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 168.831 lei | 28.124 lei | 142.813 lei | 99.919 lei | 123.764 lei | 120.108 lei | 19.304 lei | 66.324 lei | 87.339 lei | 106.938 lei | 98.683 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 739.784 lei | 584.201 lei | 656.328 lei | 574.694 lei | 681.464 lei | 609.047 lei | 509.542 lei | 474.209 lei | 368.682 lei | 355.725 lei | 381.499 lei |
| Datorii | 510.103 lei | 160.301 lei | 160.552 lei | 178.253 lei | 205.995 lei | 231.027 lei | 251.630 lei | 268.851 lei | 204.649 lei | 179.031 lei | 61.743 lei |
| Capitaluri proprii | 229.681 lei | 423.900 lei | 495.776 lei | 396.441 lei | 475.469 lei | 378.020 lei | 257.912 lei | 205.358 lei | 164.033 lei | 176.694 lei | 319.756 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 5 | 4 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel Târgu Mureș (7 · 54%), apoi Tribunalul Mureș (4), Judecătoria Târgu Mureș (1) și Tribunalul Comercial Mureș (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Târgu Mureș | Mureș | Curte de apel | 7 |
| Tribunalul Mureș | Mureș | Tribunal | 4 |
| Judecătoria Târgu Mureș | Mureș | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Comercial Mureș | Mureș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 10
- Intimat Reclamant: 3
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 8
- Litigii cu profesioniștii: 4
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 10
- Apel: 3
Dosare pe ani
- 2023: 5
- 2024: 3
- 2025: 2
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 13 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2269/102/2026 | Judecătoria Târgu Mureș | Civil | Fond | Reclamant |
| 362/1371/2022 | Tribunalul Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 6399/102/2023 | Tribunalul Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 4109/102/2025 | Tribunalul Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 3300/102/2026 | Tribunalul Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 838/102/2023 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 6281/320/2022* | Curtea de Apel Târgu Mureș | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
| 80/43/2024 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 6281/320/2022*/a1 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
| 258/1371/2023 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
| 237/43/2025 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 217/43/2026 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 223/1371/2021/a1 | Tribunalul Comercial MURES | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MOGA SAN VET SRL?
MOGA SAN VET SRL apare în 13 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 17 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MOGA SAN VET SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Târgu Mureș (7), Tribunalul Mureș (4) și Tribunalul Comercial MURES (1).
În ce calitate apare cel mai des MOGA SAN VET SRL?
Cel mai des ca reclamant (10 din 13 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (8 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant și intimat?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.