EXPLOCOM PAD SRL — dosare în instanță
Numele EXPLOCOM PAD SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 16 mai 2024
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 15614459)
- CUI
- 15614459
- Denumire
- EXPLOCOM PAD SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|10|607|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.07.2003
- Sediu
- Com. LOPATARI, Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
Arată toate (14)
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 485.224 lei (-81% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 332,2 mii lei · 2025 485,2 mii lei · maxim 2024 2,6 mil. lei · minim 2016 107,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,3 mii lei · 2025 1,4 mii lei · maxim 2024 373 mii lei · minim 2017 −20 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 4 · maxim 2024 7 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 485.224 lei | 2.569.971 lei | 565.074 lei | 399.524 lei | 1.236.975 lei | 1.316.424 lei | 486.118 lei | 626.208 lei | 223.019 lei | 107.473 lei | 332.208 lei |
| Venituri totale | 649.448 lei | 1.434.366 lei | 507.173 lei | 829.496 lei | 1.806.379 lei | 1.375.538 lei | 676.695 lei | 545.185 lei | 242.119 lei | 135.022 lei | 366.701 lei |
| Cheltuieli totale | 647.317 lei | 946.742 lei | 480.162 lei | 819.038 lei | 1.761.515 lei | 1.275.406 lei | 659.773 lei | 537.184 lei | 259.298 lei | 145.463 lei | 355.650 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.412 lei | 373.027 lei | 21.354 lei | 6.432 lei | 32.485 lei | 86.582 lei | 11.973 lei | 1.739 lei | 0 lei | 0 lei | 9.280 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 20.008 lei | 11.516 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.412 lei | 373.027 lei | 21.354 lei | 6.432 lei | 32.485 lei | 86.582 lei | 11.973 lei | 1.739 lei | -20.008 lei | -11.516 lei | 9.280 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 463.691 lei | 734.978 lei | 1.357.681 lei | 1.396.761 lei | 1.146.605 lei | 820.227 lei | 418.331 lei | 245.117 lei | 118.817 lei | 105.811 lei | 102.228 lei |
| Datorii | 88.892 lei | 361.591 lei | 1.315.392 lei | 1.375.826 lei | 1.132.102 lei | 838.209 lei | 522.894 lei | 361.653 lei | 237.092 lei | 204.079 lei | 161.927 lei |
| Capitaluri proprii | 374.799 lei | 373.387 lei | 42.289 lei | 20.935 lei | 14.503 lei | -17.982 lei | -104.563 lei | -116.536 lei | -118.275 lei | -98.268 lei | -59.699 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 7 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2010/3/2024 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare EXPLOCOM PAD SRL?
EXPLOCOM PAD SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des EXPLOCOM PAD SRL?
Cel mai des ca intimat pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și pârât?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.