DRAGOS&PAPPA REALE SRL — dosare în instanță
Numele DRAGOS&PAPPA REALE SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 03 noiembrie 2023
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 15550231)
- CUI
- 15550231
- Denumire
- DRAGOS & PAPPA REALE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|01|524|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.06.2003
- Sediu
- nr. 1, Sat Mănăstire, Comuna Lupșa, Alba
- Activități autorizate (CAEN)
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 2
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine · rev. 2
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. · rev. 2
Arată toate (26)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.306.752 lei (+38% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 197,2 mii lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2025 1,3 mil. lei · minim 2015 197,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −36,4 mii lei · 2025 6,1 mii lei · maxim 2021 134,2 mii lei · minim 2016 −41,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 3 · maxim 2018 3 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.306.752 lei | 944.622 lei | 756.725 lei | 673.387 lei | 1.038.629 lei | 647.439 lei | 520.732 lei | 364.053 lei | 228.914 lei | 208.348 lei | 197.201 lei |
| Venituri totale | 1.306.753 lei | 944.672 lei | 1.201.759 lei | 673.393 lei | 1.039.295 lei | 647.440 lei | 520.732 lei | 584.635 lei | 228.914 lei | 208.348 lei | 197.357 lei |
| Cheltuieli totale | 1.280.537 lei | 829.502 lei | 1.158.179 lei | 612.958 lei | 895.969 lei | 612.658 lei | 502.814 lei | 549.431 lei | 257.585 lei | 245.820 lei | 227.843 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 6.130 lei | 94.208 lei | 33.245 lei | 54.710 lei | 134.180 lei | 19.138 lei | 12.700 lei | 29.358 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 30.961 lei | 41.639 lei | 36.406 lei |
| Rezultat net | 6.130 lei | 94.208 lei | 33.245 lei | 54.710 lei | 134.180 lei | 19.138 lei | 12.700 lei | 29.358 lei | -30.961 lei | -41.639 lei | -36.406 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.317.928 lei | 1.163.511 lei | 1.029.618 lei | 1.338.959 lei | 1.124.603 lei | 1.029.939 lei | 878.654 lei | 797.235 lei | 885.706 lei | 892.130 lei | 906.479 lei |
| Datorii | 906.975 lei | 758.689 lei | 719.004 lei | 1.061.589 lei | 901.943 lei | 993.656 lei | 852.278 lei | 783.560 lei | 901.297 lei | 876.760 lei | 849.470 lei |
| Capitaluri proprii | 410.953 lei | 404.822 lei | 310.614 lei | 277.370 lei | 222.660 lei | 36.283 lei | 26.376 lei | 13.675 lei | -15.591 lei | 15.370 lei | 57.009 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Apelant Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 14553/3/2018* | Curtea de Apel București | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Reclamant |
| 2373/62/2024 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2373/62/2024/a6 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DRAGOS&PAPPA REALE SRL?
DRAGOS&PAPPA REALE SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DRAGOS&PAPPA REALE SRL?
Cel mai des la Tribunalul Brașov (2) și Curtea de Apel București (1).
În ce calitate apare cel mai des DRAGOS&PAPPA REALE SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, apelant și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.