NEKY-TEX SRL
NEKY-TEX SRL: firmă în funcțiune din Sat Heleșteni, Comuna Heleșteni, Iași, CUI 15543404. Cifră de afaceri 2024: 1.617.013 lei, 9 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 15543404
- Denumire
- NEKY-TEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|1130|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.06.2003
- Sediu
- Sat Heleșteni, Comuna Heleșteni, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare · rev. 3
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · rev. 3
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
Arată toate (13)
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 8 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 1.617.013 lei (-33% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,5 mil. lei · 2024 1,6 mil. lei · maxim 2023 2,4 mil. lei · minim 2020 1,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 229,5 mii lei · 2024 −100,6 mii lei · maxim 2023 286 mii lei · minim 2024 −100,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 20 · 2024 9 · maxim 2015 20 · minim 2020 7.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.617.013 lei | 2.411.449 lei | 2.225.019 lei | fără bilanț | 1.426.007 lei | fără bilanț | 1.443.308 lei | 1.604.057 lei | 1.549.196 lei | 1.506.886 lei |
| Venituri totale | 1.728.156 lei | 2.789.020 lei | 2.577.773 lei | fără bilanț | 1.547.424 lei | fără bilanț | 1.715.946 lei | 1.922.302 lei | 1.786.153 lei | 1.856.445 lei |
| Cheltuieli totale | 1.828.755 lei | 2.478.889 lei | 2.403.988 lei | fără bilanț | 1.464.670 lei | fără bilanț | 1.658.505 lei | 1.818.933 lei | 1.624.570 lei | 1.586.220 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 0 lei | 286.018 lei | 151.592 lei | fără bilanț | 73.943 lei | fără bilanț | 45.340 lei | 87.689 lei | 139.403 lei | 229.457 lei |
| Pierdere netă | 100.599 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -100.599 lei | 286.018 lei | 151.592 lei | fără bilanț | 73.943 lei | fără bilanț | 45.340 lei | 87.689 lei | 139.403 lei | 229.457 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 1.313.085 lei | 1.424.076 lei | 1.139.917 lei | fără bilanț | 880.140 lei | fără bilanț | 812.822 lei | 743.618 lei | 676.120 lei | 690.639 lei |
| Datorii | 355.969 lei | 207.422 lei | 209.281 lei | fără bilanț | 282.567 lei | fără bilanț | 377.397 lei | 353.533 lei | 247.384 lei | 177.476 lei |
| Capitaluri proprii | 957.116 lei | 1.216.654 lei | 930.636 lei | fără bilanț | 597.573 lei | fără bilanț | 435.425 lei | 390.085 lei | 428.736 lei | 513.163 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 9 | 20 | 17 | fără bilanț | 7 | fără bilanț | 18 | 20 | 20 | 20 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este NEKY-TEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, NEKY-TEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul NEKY-TEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Heleșteni, Comuna Heleșteni, județul Iași; numărul de înmatriculare e J|22|1130|2003, din 25.06.2003.
Ce cifră de afaceri a avut NEKY-TEX SRL în 2024?
1.617.013 lei, cu 33% sub 2023 (2.411.449 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 100.599 lei.
Câți salariați are NEKY-TEX SRL?
9 salariați în medie în 2024 (20 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre NEKY-TEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.