GHIO IMPEX SRL
GHIO IMPEX SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, CUI 15536148. Cifră de afaceri 2025: 2.512.509 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 15536148
- Denumire
- GHIO IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1705|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.06.2003
- Sediu
- Str. DUNARII, nr. 11, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor, porumbului și a altor plante n.c.a. · rev. 1
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 2
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.512.509 lei (+28% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,4 mil. lei · 2025 2,5 mil. lei · maxim 2025 2,5 mil. lei · minim 2020 571,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 606,3 mii lei · 2025 129,5 mii lei · maxim 2020 1,1 mil. lei · minim 2021 −652,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2017 3 · minim 2016 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.512.509 lei | 1.968.710 lei | 2.145.531 lei | 2.090.863 lei | 1.158.765 lei | 571.722 lei | 588.911 lei | 854.251 lei | 784.778 lei | 2.199.158 lei | 2.387.605 lei |
| Venituri totale | 2.448.328 lei | 2.382.359 lei | 2.126.419 lei | 2.963.431 lei | 1.332.952 lei | 3.239.256 lei | 2.233.946 lei | 2.911.657 lei | 2.546.344 lei | 1.942.928 lei | 2.434.534 lei |
| Cheltuieli totale | 2.294.871 lei | 2.073.034 lei | 2.052.562 lei | 2.022.873 lei | 1.959.327 lei | 2.085.682 lei | 1.709.139 lei | 2.524.301 lei | 2.406.470 lei | 1.758.131 lei | 1.713.422 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 129.455 lei | 268.785 lei | 62.385 lei | 906.613 lei | 0 lei | 1.138.476 lei | 506.448 lei | 378.786 lei | 130.648 lei | 150.159 lei | 606.321 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 652.343 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 129.455 lei | 268.785 lei | 62.385 lei | 906.613 lei | -652.343 lei | 1.138.476 lei | 506.448 lei | 378.786 lei | 130.648 lei | 150.159 lei | 606.321 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.354.710 lei | 5.437.478 lei | 5.011.626 lei | 4.969.778 lei | 4.189.341 lei | 5.924.747 lei | 5.326.166 lei | 6.007.880 lei | 6.816.181 lei | 6.549.282 lei | 6.898.752 lei |
| Datorii | 1.512.676 lei | 1.608.196 lei | 1.123.244 lei | 870.029 lei | 996.205 lei | 2.079.268 lei | 2.619.163 lei | 3.807.325 lei | 4.994.412 lei | 4.858.161 lei | 5.357.790 lei |
| Capitaluri proprii | 3.813.927 lei | 3.684.472 lei | 3.631.606 lei | 4.099.749 lei | 3.193.136 lei | 3.845.479 lei | 2.707.003 lei | 2.200.555 lei | 1.821.769 lei | 1.691.121 lei | 1.540.962 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | — | 0 | 0 | — | 1 | 3 | 0 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este GHIO IMPEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, GHIO IMPEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul GHIO IMPEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj (Str. DUNARII, nr. 11); numărul de înmatriculare e J|12|1705|2003, din 23.06.2003.
Ce cifră de afaceri a avut GHIO IMPEX SRL în 2025?
2.512.509 lei, cu 28% peste 2024 (1.968.710 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 129.455 lei.
Câți salariați are GHIO IMPEX SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre GHIO IMPEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.