ROMETRIC SRL
ROMETRIC SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Bacău, Bacău, CUI 15426790. Cifră de afaceri 2025: 3.432.123 lei, 6 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 15426790
- Denumire
- ROMETRIC SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|512|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.05.2003
- Sediu
- Calea MOLDOVEI, nr. 197, Municipiul Bacău, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 2611 Fabricarea subansamblurilor electronice (module) · rev. 2
- 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații · rev. 2
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității · rev. 2
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice · rev. 2
- 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. · rev. 2
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice · rev. 2
Arată toate (32)
- 3314 Repararea echipamentelor electrice · rev. 2
- 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 7420 Activități fotografice · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.432.123 lei (+128% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,3 mil. lei · 2025 3,4 mil. lei · maxim 2025 3,4 mil. lei · minim 2020 95,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 375,3 mii lei · 2025 320,8 mii lei · maxim 2015 375,3 mii lei · minim 2016 9,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 6 · maxim 2022 6 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.432.123 lei | 1.503.182 lei | 1.815.871 lei | 1.702.238 lei | 506.388 lei | 95.897 lei | 121.555 lei | 206.702 lei | 230.190 lei | 269.504 lei | 2.307.211 lei |
| Venituri totale | 3.414.068 lei | 1.526.034 lei | 1.819.738 lei | 1.702.316 lei | 506.391 lei | 95.897 lei | 121.555 lei | 206.702 lei | 230.190 lei | 269.504 lei | 2.058.788 lei |
| Cheltuieli totale | 3.032.081 lei | 1.126.967 lei | 1.463.897 lei | 1.342.421 lei | 204.575 lei | 69.753 lei | 82.849 lei | 180.943 lei | 166.265 lei | 258.219 lei | 1.617.839 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 320.757 lei | 356.391 lei | 337.644 lei | 343.891 lei | 297.208 lei | 25.209 lei | 37.490 lei | 23.692 lei | 61.623 lei | 9.479 lei | 375.269 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 320.757 lei | 356.391 lei | 337.644 lei | 343.891 lei | 297.208 lei | 25.209 lei | 37.490 lei | 23.692 lei | 61.623 lei | 9.479 lei | 375.269 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.422.506 lei | 2.009.065 lei | 1.463.088 lei | 991.858 lei | 802.136 lei | 438.721 lei | 409.631 lei | 381.561 lei | 418.091 lei | 624.110 lei | 688.408 lei |
| Datorii | 2.087.919 lei | 959.139 lei | 769.553 lei | 635.967 lei | 256.117 lei | 189.910 lei | 186.029 lei | 195.449 lei | 255.670 lei | 207.523 lei | 281.300 lei |
| Capitaluri proprii | 334.587 lei | 1.049.926 lei | 693.535 lei | 355.891 lei | 546.019 lei | 248.811 lei | 223.602 lei | 186.112 lei | 162.421 lei | 416.587 lei | 407.108 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 6 | — | 6 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ROMETRIC SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ROMETRIC SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ROMETRIC SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Bacău, județul Bacău (Calea MOLDOVEI, nr. 197); numărul de înmatriculare e J|04|512|2003, din 13.05.2003.
Ce cifră de afaceri a avut ROMETRIC SRL în 2025?
3.432.123 lei, cu 128% peste 2024 (1.503.182 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 320.757 lei.
Câți salariați are ROMETRIC SRL?
6 salariați în medie în 2025 (6 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ROMETRIC SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.