HERMES SRL

HERMES SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Botoșani, Botoșani, CUI 15411691. Cifră de afaceri 2025: 3.458.732 lei, 10 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
15411691
Denumire
HERMES SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|07|209|2003
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
07.05.2003
Sediu
Str. ZORILOR, nr. 2, bl. 2, sc. A, et. 3, ap. 15, Municipiul Botoșani, Botoșani
Activități autorizate (CAEN)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
  • 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
21.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.458.732 lei (+4% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,6 mil. lei · 2025 3,5 mil. lei · maxim 2025 3,5 mil. lei · minim 2020 1,6 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 25,3 mii lei · 2025 1,1 mil. lei · maxim 2024 1,2 mil. lei · minim 2016 5,1 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 12 · 2025 10 · maxim 2019 13 · minim 2024 9.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă3.458.732 lei3.311.268 lei2.764.348 lei2.442.841 lei1.740.211 lei1.587.656 lei1.832.916 lei1.830.965 lei1.794.802 lei1.659.871 lei1.623.803 lei
Venituri totale3.814.383 lei3.522.033 lei3.219.095 lei2.458.816 lei1.747.910 lei1.691.074 lei1.907.425 lei1.904.125 lei1.826.362 lei1.661.116 lei1.628.621 lei
Cheltuieli totale2.527.152 lei2.068.841 lei2.526.050 lei2.191.470 lei1.723.379 lei1.410.871 lei1.840.345 lei1.807.129 lei1.729.928 lei1.656.004 lei1.603.360 lei
Rezultat
Profit net1.090.105 lei1.234.597 lei616.549 lei219.740 lei15.448 lei235.392 lei57.298 lei92.559 lei96.434 lei5.112 lei25.261 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net1.090.105 lei1.234.597 lei616.549 lei219.740 lei15.448 lei235.392 lei57.298 lei92.559 lei96.434 lei5.112 lei25.261 lei
Bilanț
Active totale1.527.718 lei1.503.942 lei1.044.821 lei1.416.524 lei506.387 lei1.065.596 lei1.030.678 lei1.118.404 lei765.927 lei776.179 lei1.473.034 lei
Datorii549.991 lei94.099 lei197.836 lei1.186.088 lei495.691 lei80.016 lei280.490 lei425.514 lei139.779 lei46.465 lei77.674 lei
Capitaluri proprii977.727 lei1.409.843 lei846.985 lei230.436 lei10.696 lei985.580 lei750.188 lei692.890 lei626.148 lei729.714 lei1.395.360 lei
Oameni
Număr mediu de salariați109131213131312121212

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):

Întrebări frecvente

Este HERMES SRL activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, HERMES SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 21.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul HERMES SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Botoșani, județul Botoșani (Str. ZORILOR, nr. 2, bl. 2, sc. A, et. 3, ap. 15); numărul de înmatriculare e J|07|209|2003, din 07.05.2003.

Ce cifră de afaceri a avut HERMES SRL în 2025?

3.458.732 lei, cu 4% peste 2024 (3.311.268 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.090.105 lei.

Câți salariați are HERMES SRL?

10 salariați în medie în 2025 (9 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre HERMES SRL?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (21.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.