NEVALIS SRL — dosare în instanță

Numele NEVALIS SRL apare în 4 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.

Dosare publice
4
Instanțe
1
Primul dosar
17 noiembrie 2021
Ultima activitate
09 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 4 din 4 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 15325833)

CUI
15325833
Denumire
NEVALIS SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|33|256|2003
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
27.03.2003
Sediu
CALEA CERNĂUȚI, nr. 196, Loc. Vicovu de Sus, Oraș Vicovu de Sus, Suceava
Activități autorizate (CAEN)
  • 1520 Fabricarea încălțămintei · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
Arată toate (9)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
  • 7410 Activități de design specializat · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 10.011.551 lei (+121% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,5 mil. lei · 2025 10 mil. lei · maxim 2025 10 mil. lei · minim 2020 1,2 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 163,4 mii lei · 2025 706,5 mii lei · maxim 2025 706,5 mii lei · minim 2022 −269,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 45 · 2025 40 · maxim 2019 55 · minim 2024 33.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă10.011.551 lei4.524.146 lei3.428.114 lei2.490.659 lei1.955.774 lei1.217.687 lei3.464.351 lei3.048.130 lei3.317.379 lei3.070.405 lei2.525.778 lei
Venituri totale9.835.999 lei4.201.373 lei3.142.115 lei2.872.023 lei3.156.388 lei2.655.708 lei4.138.302 lei3.314.175 lei3.332.160 lei3.017.489 lei2.587.968 lei
Cheltuieli totale9.000.804 lei4.167.456 lei3.099.478 lei3.141.948 lei3.145.804 lei2.426.788 lei4.135.451 lei3.277.570 lei3.287.987 lei2.886.530 lei2.411.919 lei
Rezultat
Profit net706.475 lei28.062 lei35.271 lei0 lei8.888 lei190.485 lei2.304 lei3.082 lei33.641 lei109.896 lei163.375 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei269.925 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net706.475 lei28.062 lei35.271 lei-269.925 lei8.888 lei190.485 lei2.304 lei3.082 lei33.641 lei109.896 lei163.375 lei
Bilanț
Active totale6.682.810 lei7.356.194 lei4.282.820 lei5.434.790 lei4.886.323 lei4.002.676 lei4.414.274 lei4.411.320 lei3.337.057 lei3.362.886 lei2.786.655 lei
Datorii5.539.485 lei6.919.344 lei3.874.032 lei5.061.273 lei4.242.881 lei3.368.122 lei3.970.205 lei3.969.555 lei2.898.374 lei2.957.844 lei2.491.509 lei
Capitaluri proprii1.143.325 lei436.850 lei408.788 lei373.517 lei643.442 lei634.554 lei444.069 lei441.765 lei438.683 lei405.042 lei295.146 lei
Oameni
Număr mediu de salariați4033343845—5550505045

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 4

Categorii de dosare

  • Insolvență: 4

Stadii procesuale

  • Fond: 4

Dosare pe ani

  • 2021: 2
  • 2023: 1
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
2774/40/2021/a5Tribunalul BotoșaniInsolvență / falimentFondCreditor
2774/40/2021Tribunalul BotoșaniInsolvență / falimentFondCreditor
2794/40/2021Tribunalul BotoșaniInsolvență / falimentFondCreditor
2774/40/2021/a4Tribunalul BotoșaniInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare NEVALIS SRL?

NEVALIS SRL apare în 4 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des NEVALIS SRL?

Cel mai des ca creditor (4 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.