MATILDA COMPROD IMPEX SRL — dosare în instanță
Numele MATILDA COMPROD IMPEX SRL apare în 8 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 17 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 8
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 13 iunie 2023
- Ultima activitate
- 17 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 7 din 8 dosare cu calitate cunoscută (88%)
Din registrul firmelor (CUI 15239759)
- CUI
- 15239759
- Denumire
- MATILDA COMPROD IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|217|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.02.2003
- Sediu
- Str. PRINCIPALA, nr. 114, Sat Idrifaia, Comuna Suplac, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 5540 Baruri · rev. 1
- 9233 Bâlciuri și parcuri de distracții · rev. 1
- 9234 Alte activități de spectacole n.c.a. · rev. 1
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 238.714 lei (+27% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 111,7 mii lei · 2025 238,7 mii lei · maxim 2025 238,7 mii lei · minim 2017 73,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 27 mii lei · 2025 83,7 mii lei · maxim 2021 121,7 mii lei · minim 2016 8,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2024 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 238.714 lei | 187.558 lei | 179.766 lei | 190.305 lei | 209.928 lei | 159.034 lei | 90.351 lei | 76.288 lei | 73.276 lei | 82.541 lei | 111.715 lei |
| Venituri totale | 260.919 lei | 187.559 lei | 179.767 lei | 216.976 lei | 209.929 lei | 159.139 lei | 90.772 lei | 76.288 lei | 73.277 lei | 82.541 lei | 111.724 lei |
| Cheltuieli totale | 174.657 lei | 163.055 lei | 135.088 lei | 106.601 lei | 86.081 lei | 77.457 lei | 57.734 lei | 34.668 lei | 61.194 lei | 71.423 lei | 81.385 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 83.653 lei | 22.629 lei | 42.880 lei | 108.472 lei | 121.748 lei | 79.749 lei | 30.377 lei | 39.343 lei | 9.811 lei | 8.642 lei | 26.987 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 83.653 lei | 22.629 lei | 42.880 lei | 108.472 lei | 121.748 lei | 79.749 lei | 30.377 lei | 39.343 lei | 9.811 lei | 8.642 lei | 26.987 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 375.766 lei | 351.087 lei | 280.163 lei | 251.627 lei | 218.710 lei | 161.428 lei | 115.098 lei | 91.583 lei | 42.096 lei | 26.174 lei | 161.090 lei |
| Datorii | 85.661 lei | 144.636 lei | 60.341 lei | 44.684 lei | 43.499 lei | 47.439 lei | 15.596 lei | 22.457 lei | 12.314 lei | 6.203 lei | 2.761 lei |
| Capitaluri proprii | 290.105 lei | 206.451 lei | 219.822 lei | 206.943 lei | 175.211 lei | 113.989 lei | 99.502 lei | 69.126 lei | 29.782 lei | 19.971 lei | 158.329 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel Târgu Mureș (4 · 50%), apoi Tribunalul Mureș (3) și Judecătoria Târgu Mureș (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Târgu Mureș | Mureș | Curte de apel | 4 |
| Tribunalul Mureș | Mureș | Tribunal | 3 |
| Judecătoria Târgu Mureș | Mureș | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 7
- Intimat Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 6
- Civil: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 7
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 2
- 2024: 2
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 8 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2269/102/2026 | Judecătoria Târgu Mureș | Civil | Fond | Reclamant |
| 362/1371/2022 | Tribunalul Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 1575/102/2026 | Tribunalul Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 3300/102/2026 | Tribunalul Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 838/102/2023 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 80/43/2024 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 258/1371/2023 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
| 217/43/2026 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MATILDA COMPROD IMPEX SRL?
MATILDA COMPROD IMPEX SRL apare în 8 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 17 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MATILDA COMPROD IMPEX SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Târgu Mureș (4), Tribunalul Mureș (3) și Judecătoria Târgu Mureș (1).
În ce calitate apare cel mai des MATILDA COMPROD IMPEX SRL?
Cel mai des ca reclamant (7 din 8 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant și intimat?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.