FOTOMETRIC INSTRUMENTS SRL
FOTOMETRIC INSTRUMENTS SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 2, București, CUI 15078059. Cifră de afaceri 2025: 5.265.256 lei, 3 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 15078059
- Denumire
- FOTOMETRIC INSTRUMENTS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|12888|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.12.2002
- Sediu
- Str. Arh.Grigore Ionescu, nr. 1, bl. T59, et. 5, ap. 22, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice · rev. 2
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
Arată toate (10)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.265.256 lei (+24% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,5 mil. lei · 2025 5,3 mil. lei · maxim 2022 10,9 mil. lei · minim 2024 4,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 607,5 mii lei · 2025 411,3 mii lei · maxim 2016 816,1 mii lei · minim 2021 219 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 3 · maxim 2017 8 · minim 2025 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.265.256 lei | 4.231.852 lei | 8.204.451 lei | 10.886.450 lei | 6.512.159 lei | 6.350.650 lei | 7.867.590 lei | 9.031.559 lei | 7.063.029 lei | 8.483.725 lei | 5.471.326 lei |
| Venituri totale | 5.416.825 lei | 4.773.545 lei | 8.255.185 lei | 10.931.164 lei | 6.578.047 lei | 6.432.999 lei | 9.576.988 lei | 9.174.263 lei | 7.297.081 lei | 8.588.349 lei | 5.684.392 lei |
| Cheltuieli totale | 4.928.834 lei | 4.400.008 lei | 7.672.903 lei | 10.426.442 lei | 6.303.272 lei | 5.875.557 lei | 8.846.328 lei | 8.632.116 lei | 6.735.177 lei | 7.595.820 lei | 4.934.083 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 411.272 lei | 309.713 lei | 470.167 lei | 417.356 lei | 218.957 lei | 458.526 lei | 580.120 lei | 437.429 lei | 450.891 lei | 816.091 lei | 607.500 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 411.272 lei | 309.713 lei | 470.167 lei | 417.356 lei | 218.957 lei | 458.526 lei | 580.120 lei | 437.429 lei | 450.891 lei | 816.091 lei | 607.500 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.013.128 lei | 4.757.929 lei | 5.093.539 lei | 6.372.058 lei | 4.846.190 lei | 3.842.489 lei | 4.550.932 lei | 6.391.124 lei | 5.144.933 lei | 4.712.579 lei | 5.139.405 lei |
| Datorii | 2.538.610 lei | 2.052.950 lei | 2.492.837 lei | 3.781.034 lei | 1.870.415 lei | 502.119 lei | 1.347.190 lei | 3.767.502 lei | 2.842.673 lei | 2.461.210 lei | 2.785.000 lei |
| Capitaluri proprii | 2.474.518 lei | 2.704.979 lei | 2.600.702 lei | 2.591.024 lei | 2.975.775 lei | 3.340.370 lei | 3.203.742 lei | 2.623.622 lei | 2.186.192 lei | 2.135.301 lei | 2.261.217 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 4 | 4 | 4 | 5 | 4 | 6 | 8 | 8 | 7 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este FOTOMETRIC INSTRUMENTS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, FOTOMETRIC INSTRUMENTS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul FOTOMETRIC INSTRUMENTS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 2, județul București (Str. Arh.Grigore Ionescu, nr. 1, bl. T59, et. 5, ap. 22); numărul de înmatriculare e J|40|12888|2002, din 10.12.2002.
Ce cifră de afaceri a avut FOTOMETRIC INSTRUMENTS SRL în 2025?
5.265.256 lei, cu 24% peste 2024 (4.231.852 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 411.272 lei.
Câți salariați are FOTOMETRIC INSTRUMENTS SRL?
3 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre FOTOMETRIC INSTRUMENTS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.