ARTELECTRO SRL — dosare în instanță
Numele ARTELECTRO SRL apare în 14 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 14
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 11 mai 2009
- Ultima activitate
- 06 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 12 din 14 dosare cu calitate cunoscută (86%)
Din registrul firmelor (CUI 15045965)
- CUI
- 15045965
- Denumire
- ARTELECTRO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|2546|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.11.2002
- Sediu
- AUREL VLAICU, nr. 125A, LOT 2, Municipiul Constanța, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 2233 Reproducerea înregistrărilor informatice · rev. 1
- 3110 Producția de motoare, generatoare și transformatoare electrice · rev. 1
- 3120 Producția de aparate pentru distribuția și comanda electricității · rev. 1
- 3330 Producția de echipamente de măsură, reglare și control pentru procesele industriale · rev. 1
- 5153 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și de construcții · rev. 1
- 5154 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 1
Arată toate (46)
- 5244 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic · rev. 1
- 7210 Consultanță în domeniul echipamentelor de calcul (hardware) · rev. 1
- 7221 Editare de programe · rev. 1
- 7222 Consultanță și furnizare de alte produse software · rev. 1
- 7230 Prelucrarea informatică a datelor · rev. 1
- 7250 Întreținerea și repararea mașinilor de birou, de contabilizat și a calculatoarelor · rev. 1
- 7260 Alte activități legate de informatică · rev. 1
- 1820 Reproducerea înregistrărilor · rev. 2
- 2611 Fabricarea subansamblurilor electronice (module) · rev. 2
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice · rev. 2
- 3314 Repararea echipamentelor electrice · rev. 2
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator · rev. 2
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 16.966.391 lei (-6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 13,3 mil. lei · 2025 17 mil. lei · maxim 2023 18,4 mil. lei · minim 2017 10,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,6 mil. lei · 2025 2,4 mil. lei · maxim 2022 3,1 mil. lei · minim 2016 1,1 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 14 · 2025 13 · maxim 2016 15 · minim 2020 13.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 16.966.391 lei | 18.085.137 lei | 18.402.813 lei | 18.257.347 lei | 15.329.972 lei | 12.511.476 lei | 12.829.084 lei | 11.267.448 lei | 10.661.114 lei | 10.868.733 lei | 13.316.717 lei |
| Venituri totale | 17.060.616 lei | 18.135.806 lei | 18.484.469 lei | 18.458.201 lei | 15.363.030 lei | 12.561.208 lei | 12.958.093 lei | 11.331.748 lei | 10.681.768 lei | 11.016.603 lei | 13.364.498 lei |
| Cheltuieli totale | 14.213.541 lei | 15.065.485 lei | 15.481.477 lei | 14.828.815 lei | 12.407.394 lei | 10.707.557 lei | 11.255.129 lei | 10.087.132 lei | 9.412.535 lei | 9.773.457 lei | 11.509.868 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.434.459 lei | 2.644.565 lei | 2.540.870 lei | 3.104.851 lei | 2.539.484 lei | 1.601.273 lei | 1.471.016 lei | 1.078.524 lei | 1.084.426 lei | 1.075.763 lei | 1.572.788 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.434.459 lei | 2.644.565 lei | 2.540.870 lei | 3.104.851 lei | 2.539.484 lei | 1.601.273 lei | 1.471.016 lei | 1.078.524 lei | 1.084.426 lei | 1.075.763 lei | 1.572.788 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 11.730.494 lei | 12.906.898 lei | 12.792.204 lei | 13.516.102 lei | 6.562.010 lei | 5.221.869 lei | 5.128.983 lei | 5.175.483 lei | 4.532.764 lei | 5.576.097 lei | 5.628.897 lei |
| Datorii | 9.290.894 lei | 8.834.304 lei | 10.274.469 lei | 10.410.211 lei | 3.684.527 lei | 3.491.943 lei | 3.654.932 lei | 3.832.691 lei | 3.447.298 lei | 4.499.294 lei | 3.716.122 lei |
| Capitaluri proprii | 2.439.600 lei | 4.072.594 lei | 2.517.735 lei | 3.105.891 lei | 2.877.483 lei | 1.729.926 lei | 1.474.051 lei | 1.342.792 lei | 1.085.466 lei | 1.076.803 lei | 1.882.547 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 13 | 15 | 15 | 15 | 14 | 13 | 15 | 15 | 15 | 15 | 14 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 12
- Contestator: 1
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 11
- Civil: 3
Stadii procesuale
- Fond: 13
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2009: 1
- 2011: 1
- 2016: 2
- 2017: 1
- 2018: 3
- 2019: 1
- 2023: 1
- 2024: 1
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 14 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 27193/212/2026 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Creditor |
| 27192/212/2026 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Creditor |
| 4687/118/2009 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1158/118/2018 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4971/118/2022 | Curtea de Apel Constanța | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 23832/212/2026 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Creditor |
| 5129/118/2019 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 7316/118/2018 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 272/118/2018 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2236/118/2017 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 8229/118/2016 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3355/118/2016 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 7658/118/2011 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2473/85/2024 | Tribunalul Sibiu | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ARTELECTRO SRL?
ARTELECTRO SRL apare în 14 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ARTELECTRO SRL?
Cel mai des la Tribunalul Constanța (9), Judecătoria Constanța (3) și Curtea de Apel Constanța (1).
În ce calitate apare cel mai des ARTELECTRO SRL?
Cel mai des ca creditor (12 din 14 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (11 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, contestator și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.