PECOM LOGISTIC SRL — dosare în instanță
Numele PECOM LOGISTIC SRL apare în 3 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 21 septembrie 2023
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 14945977)
- CUI
- 14945977
- Denumire
- PECOM LOGISTIC SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|788|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.10.2002
- Sediu
- UNIRII, nr. 1J, Loc. Tălmaciu, Oraș Tălmaciu, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
Arată toate (14)
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 165.800 lei (-44% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 247,8 mii lei · 2025 165,8 mii lei · maxim 2023 434,8 mii lei · minim 2017 43,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −190 mii lei · 2025 98,3 mii lei · maxim 2023 796,3 mii lei · minim 2016 −363,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 13 · 2024 1 · maxim 2015 13 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 165.800 lei | 295.213 lei | 434.800 lei | 230.400 lei | 230.400 lei | 230.400 lei | 220.000 lei | 165.000 lei | 43.800 lei | 141.667 lei | 247.750 lei |
| Venituri totale | 367.212 lei | 451.250 lei | 1.047.964 lei | 319.320 lei | 249.071 lei | 244.421 lei | 228.970 lei | 293.464 lei | 474.135 lei | 568.446 lei | 546.145 lei |
| Cheltuieli totale | 253.750 lei | 298.713 lei | 241.211 lei | 195.641 lei | 179.398 lei | 174.221 lei | 191.408 lei | 285.682 lei | 273.696 lei | 932.336 lei | 731.901 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 98.336 lei | 129.709 lei | 796.346 lei | 120.515 lei | 67.183 lei | 67.810 lei | 35.272 lei | 4.847 lei | 195.715 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 363.890 lei | 190.014 lei |
| Rezultat net | 98.336 lei | 129.709 lei | 796.346 lei | 120.515 lei | 67.183 lei | 67.810 lei | 35.272 lei | 4.847 lei | 195.715 lei | -363.890 lei | -190.014 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.471.662 lei | 1.831.989 lei | 2.233.442 lei | 1.987.547 lei | 3.045.183 lei | 2.985.901 lei | 2.932.919 lei | 2.892.011 lei | 2.991.287 lei | 3.041.377 lei | 3.395.933 lei |
| Datorii | 118.008 lei | 37.657 lei | 268.153 lei | 254.356 lei | 1.432.506 lei | 1.440.407 lei | 1.455.235 lei | 1.449.600 lei | 1.553.723 lei | 1.799.528 lei | 1.790.194 lei |
| Capitaluri proprii | 1.353.654 lei | 1.794.332 lei | 1.965.289 lei | 1.733.191 lei | 1.612.677 lei | 1.545.494 lei | 1.477.684 lei | 1.442.411 lei | 1.437.564 lei | 1.241.849 lei | 1.605.739 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 1 | — | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 11 | 13 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat: 1
- Intimat Debitor: 1
- Intimat Parte responsabilă civilmente: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Apel: 3
Dosare pe ani
- 2023: 2
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2840/85/2015/a4 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Intimat |
| 1224/85/2018 | Curtea de Apel Alba Iulia | Penal | Apel | Intimat Parte responsabilă civilmente |
| 2840/85/2015 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PECOM LOGISTIC SRL?
PECOM LOGISTIC SRL apare în 3 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des PECOM LOGISTIC SRL?
Cel mai des ca intimat (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și debitor?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 06 octombrie 2026.