X MAD SRL — dosare în instanță
Numele X MAD SRL apare în 18 dosare publice la 9 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 18
- Instanțe
- 9
- Primul dosar
- 19 februarie 2021
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 17 din 18 dosare cu calitate cunoscută (94%)
Din registrul firmelor (CUI 14933174)
- CUI
- 14933174
- Denumire
- X MAD SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1351|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.10.2002
- Sediu
- Părului, nr. 76, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 2313 Fabricarea articolelor din sticlă · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
Arată toate (10)
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.303.259 lei (-8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 385,4 mii lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2021 1,5 mil. lei · minim 2016 295,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 19,7 mii lei · 2025 58,6 mii lei · maxim 2024 599,2 mii lei · minim 2022 −33,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 3 · maxim 2022 7 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.303.259 lei | 1.409.339 lei | 1.072.069 lei | 925.832 lei | 1.467.785 lei | 1.069.813 lei | 943.201 lei | 963.721 lei | 861.702 lei | 295.944 lei | 385.415 lei |
| Venituri totale | 1.311.226 lei | 1.583.781 lei | 1.201.850 lei | 942.842 lei | 1.472.319 lei | 1.077.477 lei | 949.119 lei | 965.177 lei | 864.925 lei | 386.270 lei | 407.357 lei |
| Cheltuieli totale | 1.220.096 lei | 944.352 lei | 1.184.377 lei | 968.765 lei | 998.878 lei | 908.671 lei | 908.096 lei | 858.923 lei | 806.192 lei | 270.380 lei | 382.093 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 58.646 lei | 599.218 lei | 7.578 lei | 0 lei | 459.013 lei | 158.585 lei | 31.543 lei | 96.568 lei | 50.081 lei | 112.043 lei | 19.742 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 33.115 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 58.646 lei | 599.218 lei | 7.578 lei | -33.115 lei | 459.013 lei | 158.585 lei | 31.543 lei | 96.568 lei | 50.081 lei | 112.043 lei | 19.742 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.519.939 lei | 1.533.739 lei | 1.349.186 lei | 926.095 lei | 1.081.745 lei | 941.536 lei | 586.455 lei | 611.359 lei | 468.389 lei | 247.233 lei | 163.708 lei |
| Datorii | 446.852 lei | 369.298 lei | 733.963 lei | 318.450 lei | 270.985 lei | 589.789 lei | 393.293 lei | 449.740 lei | 403.009 lei | 232.262 lei | 310.580 lei |
| Capitaluri proprii | 1.073.087 lei | 1.164.441 lei | 615.223 lei | 607.645 lei | 810.760 lei | 351.747 lei | 193.162 lei | 161.619 lei | 65.052 lei | 14.971 lei | -146.872 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 5 | 5 | 7 | 3 | 3 | 3 | 1 | 3 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 17
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 10
- Litigii cu profesioniștii: 5
- Civil: 3
Stadii procesuale
- Fond: 16
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2022: 1
- 2023: 1
- 2024: 5
- 2025: 6
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 18 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1042/62/2025 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27231/197/2023 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 1645/197/2024 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 4042/302/2025 | Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI | Civil | Fond | Reclamant |
| 4101/197/2025 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 4872/197/2025 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 156/84/2021/a8 | Tribunalul Sălaj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 156/84/2021/a9 | Tribunalul Sălaj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 7893/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Creditor |
| 156/84/2021 | Tribunalul Sălaj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 20662/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Creditor |
| 156/84/2021/a5 | Curtea de Apel Cluj | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 1289/3/2022/a27 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 5384/1748/2025 | Judecătoria Cornetu | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 1289/3/2022 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1289/3/2022/a17 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1289/3/2022/a18 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 156/84/2021/a6 | Tribunalul Sălaj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare X MAD SRL?
X MAD SRL apare în 18 dosare publice la 9 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des X MAD SRL?
Cel mai des la Tribunalul Sălaj (4), Judecătoria Brașov (4) și Tribunalul București (3).
În ce calitate apare cel mai des X MAD SRL?
Cel mai des ca creditor (17 din 18 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (10 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.