ACASA SAVIN SRL — dosare în instanță

Numele ACASA SAVIN SRL apare în 6 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 21 octombrie 2026.

Dosare publice
6
Instanțe
1
Primul dosar
22 aprilie 2024
Ultima activitate
21 octombrie 2026
Rol dominant
Terţ poprit — 5 din 6 dosare cu calitate cunoscută (83%)

Din registrul firmelor (CUI 14898506)

CUI
14898506
Denumire
ACASA SAVIN SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|27|476|2002
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
24.09.2002
Sediu
Str. UNIRII, nr. 12, Municipiul Roman, Neamț
Activități autorizate (CAEN)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
Arată toate (35)
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 2
  • 5610 Restaurante · rev. 2
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
  • 5819 Alte activități de editare · rev. 2
  • 6499 Alte intermedieri financiare n.c.a. · rev. 2
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii · rev. 2
  • 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 806.576 lei (+25% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 676,1 mii lei · 2025 806,6 mii lei · maxim 2019 1,6 mil. lei · minim 2024 647 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 3,2 mii lei · 2025 −239,9 mii lei · maxim 2021 431,1 mii lei · minim 2025 −239,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 12 · maxim 2016 12 · minim 2021 3.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă806.576 lei646.973 lei1.057.886 lei1.006.431 lei1.018.547 lei1.337.396 lei1.609.556 lei1.153.743 lei838.383 lei897.956 lei676.134 lei
Venituri totale807.069 lei646.976 lei1.057.887 lei1.008.518 lei1.018.603 lei1.338.245 lei1.609.558 lei1.155.458 lei838.722 lei898.037 lei676.757 lei
Cheltuieli totale1.027.181 lei793.801 lei689.908 lei866.409 lei577.325 lei1.135.110 lei1.350.827 lei1.141.709 lei828.857 lei876.772 lei668.828 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei357.400 lei132.024 lei431.092 lei189.761 lei242.635 lei2.211 lei1.973 lei14.140 lei3.233 lei
Pierdere netă239.860 lei160.051 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net-239.860 lei-160.051 lei357.400 lei132.024 lei431.092 lei189.761 lei242.635 lei2.211 lei1.973 lei14.140 lei3.233 lei
Bilanț
Active totale2.921.560 lei2.850.610 lei3.013.464 lei3.351.255 lei2.829.092 lei1.237.919 lei1.313.634 lei1.448.375 lei1.259.542 lei1.302.586 lei1.501.850 lei
Datorii1.165.466 lei854.655 lei857.458 lei1.552.649 lei1.162.510 lei1.102.428 lei1.367.905 lei1.745.280 lei1.558.658 lei1.603.676 lei1.632.815 lei
Capitaluri proprii1.756.094 lei1.995.955 lei2.156.006 lei1.798.606 lei1.666.582 lei135.491 lei-54.271 lei-296.905 lei-299.116 lei-301.090 lei-130.965 lei
Oameni
Număr mediu de salariați12957310121112129

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Terţ poprit: 5
  • Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 6

Stadii procesuale

  • Fond: 6

Dosare pe ani

  • 2024: 1
  • 2025: 5

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
2981/291/2024Judecătoria RomanCivilFondReclamant
7484/291/2025Judecătoria RomanCivilFondTerţ poprit
7885/291/2025Judecătoria RomanCivilFondTerţ poprit
7880/291/2025Judecătoria RomanCivilFondTerţ poprit
7879/291/2025Judecătoria RomanCivilFondTerţ poprit
9596/291/2025Judecătoria RomanCivilFondTerţ poprit

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare ACASA SAVIN SRL?

ACASA SAVIN SRL apare în 6 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 21 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des ACASA SAVIN SRL?

Cel mai des ca terţ poprit (5 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă reclamant?

Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.