EURO AUTO PLASTIC SYSTEMS SRL — dosare în instanță
Numele EURO AUTO PLASTIC SYSTEMS SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 02 iulie 2021
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 2 din 6 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 14829190)
- CUI
- 14829190
- Denumire
- EURO AUTO PLASTIC SYSTEMS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|559|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.08.2002
- Sediu
- UZINEI, nr. 1, Oraș Mioveni, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 821.400.652 lei (+28% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 466,6 mil. lei · 2025 821,4 mil. lei · maxim 2025 821,4 mil. lei · minim 2020 332,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 55,4 mil. lei · 2025 90,9 mil. lei · maxim 2025 90,9 mil. lei · minim 2021 20 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 615 · 2025 514 · maxim 2015 615 · minim 2025 514.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 821.400.652 lei | 643.757.145 lei | 494.969.743 lei | 457.194.058 lei | 349.680.433 lei | 332.526.418 lei | 488.979.944 lei | 496.859.729 lei | 476.151.235 lei | 457.950.000 lei | 466.571.419 lei |
| Venituri totale | 824.290.337 lei | 648.092.503 lei | 496.010.858 lei | 478.175.450 lei | 351.318.032 lei | 336.795.313 lei | 490.525.083 lei | 499.693.419 lei | 478.093.437 lei | 460.389.925 lei | 470.592.340 lei |
| Cheltuieli totale | 717.476.664 lei | 610.896.453 lei | 444.726.491 lei | 413.442.118 lei | 325.866.032 lei | 306.231.290 lei | 428.389.995 lei | 425.995.807 lei | 395.747.325 lei | 395.818.228 lei | 401.827.953 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 90.851.886 lei | 30.755.941 lei | 43.126.473 lei | 54.664.054 lei | 19.996.868 lei | 25.668.244 lei | 52.132.081 lei | 62.587.703 lei | 68.420.432 lei | 51.485.452 lei | 55.362.800 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 90.851.886 lei | 30.755.941 lei | 43.126.473 lei | 54.664.054 lei | 19.996.868 lei | 25.668.244 lei | 52.132.081 lei | 62.587.703 lei | 68.420.432 lei | 51.485.452 lei | 55.362.800 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 409.273.171 lei | 408.282.727 lei | 289.745.864 lei | 255.019.815 lei | 194.724.197 lei | 200.468.722 lei | 231.893.126 lei | 235.990.444 lei | 265.833.488 lei | 227.162.126 lei | 232.044.346 lei |
| Datorii | 235.377.254 lei | 301.550.535 lei | 178.880.968 lei | 139.345.300 lei | 111.552.840 lei | 111.340.075 lei | 115.459.095 lei | 119.295.162 lei | 133.426.482 lei | 124.157.037 lei | 128.136.794 lei |
| Capitaluri proprii | 167.042.869 lei | 100.795.736 lei | 104.540.973 lei | 110.612.147 lei | 75.944.962 lei | 81.616.342 lei | 108.080.179 lei | 107.610.093 lei | 113.442.827 lei | 96.561.985 lei | 100.439.332 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 514 | 529 | 525 | 539 | 529 | 523 | 585 | 612 | 609 | 575 | 615 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel Pitești (3 · 50%), apoi Tribunalul Argeș (2) și Tribunalul Comercial Argeș (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Pitești | Argeș | Curte de apel | 3 |
| Tribunalul Argeș | Argeș | Tribunal | 2 |
| Tribunalul Comercial Argeș | Argeș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat: 2
- Apelant Intimat: 1
- Creditor: 1
- Intimat Creditor: 1
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii de muncă: 4
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Apel: 3
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2024: 3
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 6035/109/2021 | Tribunalul Argeș | Litigii de muncă | Fond | Intimat |
| 3218/109/2023 | Curtea de Apel Pitești | Litigii de muncă | Apel | Intimat |
| 289/1259/2024/a4 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 4271/109/2023 | Curtea de Apel Pitești | Litigii de muncă | Apel | Apelant Intimat |
| 4271/109/2023/a1 | Tribunalul Argeș | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 289/1259/2024 | Tribunalul Comercial ARGES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare EURO AUTO PLASTIC SYSTEMS SRL?
EURO AUTO PLASTIC SYSTEMS SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des EURO AUTO PLASTIC SYSTEMS SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Pitești (3), Tribunalul Argeș (2) și Tribunalul Comercial ARGES (1).
În ce calitate apare cel mai des EURO AUTO PLASTIC SYSTEMS SRL?
Cel mai des ca intimat (2 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii de muncă (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, apelant, creditor și pârât?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.