METALSERV MA-RA SRL
METALSERV MA-RA SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Reșița, Caraș-Severin, CUI 14667358. Cifră de afaceri 2025: 717.010 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 14667358
- Denumire
- METALSERV MA-RA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|11|155|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.05.2002
- Sediu
- B-dul REVOLUTIA DIN DECEMBRIE, nr. 33-34, ap. CAMERA 5, Municipiul Reșița, Caraș-Severin
- Activități autorizate (CAEN)
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
Arată toate (45)
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 9313 Activități ale centrelor de fitness · rev. 3
- 9319 Alte activități sportive n.c.a · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 717.010 lei (-21% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 149 mii lei · 2025 717 mii lei · maxim 2023 1,1 mil. lei · minim 2016 149 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −282 lei · 2025 648 mii lei · maxim 2023 939 mii lei · minim 2015 −282 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 0 · 2025 1 · maxim 2017 2 · minim 2015 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 717.010 lei | 909.433 lei | 1.058.921 lei | 584.705 lei | 171.783 lei | 200.273 lei | 207.042 lei | 179.227 lei | 177.827 lei | 148.971 lei | — |
| Venituri totale | 717.680 lei | 909.435 lei | 1.058.923 lei | 584.718 lei | 201.785 lei | 200.278 lei | 207.249 lei | 179.250 lei | 177.839 lei | 148.971 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 54.798 lei | 68.710 lei | 109.587 lei | 87.226 lei | 58.804 lei | 59.537 lei | 87.744 lei | 104.203 lei | 106.468 lei | 82.569 lei | 282 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 648.001 lei | 821.136 lei | 938.959 lei | 492.262 lei | 141.004 lei | 138.833 lei | 117.432 lei | 73.255 lei | 69.592 lei | 64.912 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 282 lei |
| Rezultat net | 648.001 lei | 821.136 lei | 938.959 lei | 492.262 lei | 141.004 lei | 138.833 lei | 117.432 lei | 73.255 lei | 69.592 lei | 64.912 lei | -282 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.633.267 lei | 1.598.300 lei | 1.538.483 lei | 1.653.416 lei | 177.347 lei | 173.218 lei | 162.629 lei | 141.101 lei | 94.611 lei | 55.304 lei | 124.837 lei |
| Datorii | 309.465 lei | 408.858 lei | 351.382 lei | 160.609 lei | 31.926 lei | 33.600 lei | 28.006 lei | 62.706 lei | 26.760 lei | 69.811 lei | 204.257 lei |
| Capitaluri proprii | 1.281.805 lei | 1.141.415 lei | 939.844 lei | 493.147 lei | 141.789 lei | 139.618 lei | 118.017 lei | 73.739 lei | 55.085 lei | -14.507 lei | -79.420 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este METALSERV MA-RA SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, METALSERV MA-RA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul METALSERV MA-RA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Reșița, județul Caraș-Severin (B-dul REVOLUTIA DIN DECEMBRIE, nr. 33-34, ap. CAMERA 5); numărul de înmatriculare e J|11|155|2002, din 30.05.2002.
Ce cifră de afaceri a avut METALSERV MA-RA SRL în 2025?
717.010 lei, cu 21% sub 2024 (909.433 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 648.001 lei.
Câți salariați are METALSERV MA-RA SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre METALSERV MA-RA SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.