GENERAL VENDING RO SRL — dosare în instanță
Numele GENERAL VENDING RO SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 01 noiembrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 27 septembrie 2024
- Ultima activitate
- 01 noiembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 4 dosare cu calitate cunoscută (75%)
Din registrul firmelor (CUI 14629753)
- CUI
- 14629753
- Denumire
- GENERAL VENDING RO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|350|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.05.2002
- Sediu
- BRADULUI, nr. 3, bl. 36, sc. A, ap. 7, Municipiul Pitești, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
Arată toate (22)
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 114.498.876 lei (+14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 18,8 mil. lei · 2025 114,5 mil. lei · maxim 2025 114,5 mil. lei · minim 2015 18,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 633,3 mii lei · 2025 8,3 mil. lei · maxim 2025 8,3 mil. lei · minim 2015 633,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 11 · 2025 20 · maxim 2025 20 · minim 2019 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 114.498.876 lei | 100.413.152 lei | 94.262.002 lei | 71.855.541 lei | 59.221.216 lei | 35.582.347 lei | 36.854.282 lei | 25.734.627 lei | 25.070.391 lei | 19.226.544 lei | 18.780.877 lei |
| Venituri totale | 116.480.890 lei | 100.790.750 lei | 95.157.109 lei | 72.902.059 lei | 59.418.249 lei | 36.466.603 lei | 37.330.263 lei | 26.021.034 lei | 25.308.984 lei | 19.545.762 lei | 23.243.134 lei |
| Cheltuieli totale | 107.008.172 lei | 95.288.940 lei | 92.946.693 lei | 70.497.004 lei | 57.820.096 lei | 33.932.649 lei | 35.284.749 lei | 24.268.446 lei | 24.239.753 lei | 18.155.997 lei | 22.609.877 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 8.328.971 lei | 4.552.094 lei | 1.783.529 lei | 1.999.279 lei | 1.342.261 lei | 2.165.208 lei | 1.685.360 lei | 1.479.522 lei | 892.641 lei | 1.251.522 lei | 633.257 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 8.328.971 lei | 4.552.094 lei | 1.783.529 lei | 1.999.279 lei | 1.342.261 lei | 2.165.208 lei | 1.685.360 lei | 1.479.522 lei | 892.641 lei | 1.251.522 lei | 633.257 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 59.000.415 lei | 52.885.974 lei | 53.532.831 lei | 29.812.469 lei | 25.536.237 lei | 21.021.602 lei | 17.653.426 lei | 13.212.906 lei | 12.414.890 lei | 10.038.046 lei | 9.451.568 lei |
| Datorii | 32.976.915 lei | 35.191.445 lei | 40.390.396 lei | 18.453.563 lei | 14.176.610 lei | 11.004.236 lei | 9.801.268 lei | 7.046.109 lei | 7.727.615 lei | 6.243.412 lei | 6.908.455 lei |
| Capitaluri proprii | 26.023.500 lei | 17.694.529 lei | 13.142.435 lei | 11.358.906 lei | 11.359.627 lei | 10.017.366 lei | 7.852.158 lei | 6.166.797 lei | 4.687.275 lei | 3.794.634 lei | 2.543.113 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 20 | 19 | 19 | 19 | 17 | 11 | 8 | 10 | 11 | 11 | 11 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Tribunalul București (2 · 50%), apoi Tribunalul Ilfov (2).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul București | București | Tribunal | 2 |
| Tribunalul Ilfov | Ilfov | Tribunal | 2 |
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Chemat în garanţie: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
- Proprietate intelectuală: 1
Stadii procesuale
- Fond: 4
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 11602/3/2026 | Tribunalul București | Proprietate intelectuală | Fond | Chemat în garanţie |
| 2876/93/2026 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3255/93/2026 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 33905/3/2024 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GENERAL VENDING RO SRL?
GENERAL VENDING RO SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 01 noiembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des GENERAL VENDING RO SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (2) și Tribunalul Ilfov (2).
În ce calitate apare cel mai des GENERAL VENDING RO SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și chemat în garanție?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Chemat în garanție: persoana chemată în proces de una dintre părți pentru a răspunde în locul ei sau alături de ea, dacă partea respectivă pierde procesul (acțiune în garanție).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.