ROMCLASS DISTRIBUTION SRL — dosare în instanță
Numele ROMCLASS DISTRIBUTION SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 05 septembrie 2025
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 14613196)
- CUI
- 14613196
- Denumire
- ROMCLASS DISTRIBUTION SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|334|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.04.2002
- Sediu
- Calea TURNIȘORULUI, nr. 88, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun · rev. 3
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
Arată toate (13)
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 15.290.533 lei (-6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 17,5 mil. lei · 2025 15,3 mil. lei · maxim 2016 18,1 mil. lei · minim 2025 15,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 310,7 mii lei · 2025 53,1 mii lei · maxim 2020 676,3 mii lei · minim 2025 53,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 28 · 2025 11 · maxim 2017 29 · minim 2025 11.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 15.290.533 lei | 16.299.578 lei | 16.972.138 lei | 16.664.643 lei | 15.984.555 lei | 17.041.411 lei | 17.836.202 lei | 17.707.409 lei | 18.078.185 lei | 18.135.330 lei | 17.458.660 lei |
| Venituri totale | 15.303.158 lei | 16.321.301 lei | 17.053.855 lei | 16.960.211 lei | 15.874.975 lei | 17.103.576 lei | 17.864.062 lei | 17.900.297 lei | 18.142.489 lei | 18.200.727 lei | 17.539.241 lei |
| Cheltuieli totale | 15.239.528 lei | 16.213.517 lei | 16.933.317 lei | 16.749.925 lei | 15.677.125 lei | 16.301.875 lei | 17.609.013 lei | 17.490.384 lei | 17.992.890 lei | 17.795.335 lei | 17.174.310 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 53.124 lei | 93.019 lei | 104.569 lei | 178.286 lei | 166.191 lei | 676.281 lei | 203.297 lei | 343.876 lei | 121.273 lei | 344.675 lei | 310.689 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 53.124 lei | 93.019 lei | 104.569 lei | 178.286 lei | 166.191 lei | 676.281 lei | 203.297 lei | 343.876 lei | 121.273 lei | 344.675 lei | 310.689 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 7.024.524 lei | 7.326.956 lei | 7.389.925 lei | 7.668.576 lei | 8.073.297 lei | 8.772.589 lei | 8.246.724 lei | 8.283.110 lei | 7.048.210 lei | 7.513.113 lei | 7.388.682 lei |
| Datorii | 6.572.242 lei | 6.834.466 lei | 6.886.106 lei | 7.092.152 lei | 7.508.843 lei | 7.692.220 lei | 7.642.637 lei | 7.534.951 lei | 6.443.927 lei | 6.745.893 lei | 6.481.926 lei |
| Capitaluri proprii | 452.282 lei | 492.490 lei | 503.819 lei | 576.424 lei | 564.454 lei | 1.080.369 lei | 604.087 lei | 748.159 lei | 604.283 lei | 767.220 lei | 906.756 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 11 | 13 | 15 | 15 | 15 | 19 | 27 | 28 | 29 | 28 | 28 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1704/174/2025 | Judecătoria Agnita | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ROMCLASS DISTRIBUTION SRL?
ROMCLASS DISTRIBUTION SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ROMCLASS DISTRIBUTION SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 25 octombrie 2026.