ROMLIGHT SRL
ROMLIGHT SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 2, București, CUI 14525442. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 14525442
- Denumire
- ROMLIGHT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|2164|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.03.2002
- Sediu
- EUFROSIN POTECĂ, nr. 13, et. 1, ap. 2, CAMERA 2, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
Arată toate (15)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing · rev. 3
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1 mil. lei · 2024 35,2 mii lei · maxim 2023 1,4 mil. lei · minim 2024 35,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 38,6 mii lei · 2025 75,8 mii lei · maxim 2017 158,7 mii lei · minim 2020 −179,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2023 1 · maxim 2018 4 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | — | 35.211 lei | 1.391.611 lei | 876.253 lei | 96.312 lei | 181.179 lei | 456.823 lei | 656.543 lei | 720.473 lei | 1.003.352 lei | 1.012.127 lei |
| Venituri totale | 104.508 lei | 45.844 lei | 1.402.124 lei | 921.252 lei | 98.289 lei | 181.986 lei | 458.706 lei | 667.479 lei | 733.251 lei | 1.013.638 lei | 1.012.233 lei |
| Cheltuieli totale | 13.703 lei | 33.378 lei | 1.382.910 lei | 978.429 lei | 216.435 lei | 359.727 lei | 561.033 lei | 668.229 lei | 563.006 lei | 927.497 lei | 972.562 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 75.810 lei | 12.466 lei | 19.214 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 158.736 lei | 71.704 lei | 38.608 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 57.347 lei | 119.129 lei | 179.415 lei | 106.915 lei | 7.425 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 75.810 lei | 12.466 lei | 19.214 lei | -57.347 lei | -119.129 lei | -179.415 lei | -106.915 lei | -7.425 lei | 158.736 lei | 71.704 lei | 38.608 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 153.038 lei | 145.134 lei | 335.136 lei | 503.907 lei | 177.381 lei | 215.250 lei | 342.696 lei | 407.062 lei | 457.410 lei | 234.543 lei | 276.113 lei |
| Datorii | 311.092 lei | 378.749 lei | 581.217 lei | 769.202 lei | 430.329 lei | 349.069 lei | 297.100 lei | 254.552 lei | 297.474 lei | 166.287 lei | 254.846 lei |
| Capitaluri proprii | -158.959 lei | -233.615 lei | -246.081 lei | -265.295 lei | -252.948 lei | -133.819 lei | 45.596 lei | 152.510 lei | 159.936 lei | 68.256 lei | -3.448 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | 1 | 2 | 2 | 4 | 4 | 4 | 1 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ROMLIGHT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ROMLIGHT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ROMLIGHT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 2, județul București (EUFROSIN POTECĂ, nr. 13, et. 1, ap. 2, CAMERA 2); numărul de înmatriculare e J|40|2164|2002, din 20.03.2002.
De unde vin datele despre ROMLIGHT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.