MARIOS PRODCONF SRL — dosare în instanță
Numele MARIOS PRODCONF SRL apare în 19 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 19
- Instanțe
- 6
- Primul dosar
- 17 octombrie 2023
- Ultima activitate
- 26 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 7 din 19 dosare cu calitate cunoscută (37%)
Din registrul firmelor (CUI 14407773)
- CUI
- 14407773
- Denumire
- MARIOS-PRODCONF SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|07|16|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.01.2002
- Sediu
- ION LUCA CARAGIALE, nr. 11, Municipiul Botoșani, Botoșani
- Activități autorizate (CAEN)
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
Arată toate (15)
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 7.381.916 lei (-6% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,8 mil. lei · 2024 7,4 mil. lei · maxim 2023 7,8 mil. lei · minim 2015 4,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 734,6 mii lei · 2024 968,1 mii lei · maxim 2019 2 mil. lei · minim 2016 521,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 84 · 2024 41 · maxim 2015 84 · minim 2022 38.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.381.916 lei | 7.820.283 lei | 7.573.094 lei | fără bilanț | 4.959.442 lei | 7.052.938 lei | 6.243.249 lei | 6.050.977 lei | 5.823.417 lei | 4.817.010 lei |
| Venituri totale | 8.088.321 lei | 8.534.477 lei | 7.605.718 lei | fără bilanț | 6.639.577 lei | 8.343.361 lei | 7.677.190 lei | 6.671.230 lei | 6.070.391 lei | 5.418.115 lei |
| Cheltuieli totale | 6.987.284 lei | 6.655.519 lei | 5.906.656 lei | fără bilanț | 4.942.824 lei | 6.220.960 lei | 6.293.403 lei | 5.861.224 lei | 5.490.791 lei | 4.588.764 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 968.059 lei | 1.826.613 lei | 1.607.833 lei | fără bilanț | 1.677.625 lei | 2.047.472 lei | 1.315.220 lei | 744.984 lei | 521.201 lei | 734.625 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 968.059 lei | 1.826.613 lei | 1.607.833 lei | fără bilanț | 1.677.625 lei | 2.047.472 lei | 1.315.220 lei | 744.984 lei | 521.201 lei | 734.625 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 15.501.589 lei | 13.821.421 lei | 13.008.432 lei | fără bilanț | 10.582.477 lei | 9.544.937 lei | 8.272.816 lei | 7.284.428 lei | 6.572.013 lei | 5.589.613 lei |
| Datorii | 1.751.660 lei | 1.312.395 lei | 1.274.758 lei | fără bilanț | 403.140 lei | 1.043.225 lei | 1.818.575 lei | 2.128.034 lei | 2.036.247 lei | 1.642.119 lei |
| Capitaluri proprii | 13.278.244 lei | 12.260.326 lei | 11.733.674 lei | fără bilanț | 10.179.337 lei | 8.501.712 lei | 6.454.241 lei | 5.156.394 lei | 4.535.766 lei | 3.947.494 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 41 | 39 | 38 | fără bilanț | 49 | 66 | 67 | 80 | 70 | 84 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 6 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Judecătoria Botoșani (9 · 47%). Primele 3 instanțe adună 84%; celelalte 3 instanțe au câte un dosar.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Botoșani | Botoșani | Judecătorie | 9 |
| Tribunalul Botoșani | Botoșani | Tribunal | 6 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Dorohoi | Botoșani | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Focșani | Vrancea | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 3 | București | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 7
- Terţ poprit: 4
- Parte civilă: 2
- Pârât: 2
- Reclamant: 2
- Apelant Pârât: 1
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 6
- Litigii cu profesioniștii: 5
- Insolvență: 3
- Contencios administrativ: 2
- Penal: 2
- Proprietate intelectuală: 1
Stadii procesuale
- Fond: 17
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 3
- 2025: 6
- 2026: 9
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 19 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4452/222/2024 | Judecătoria Dorohoi | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 531/40/2025/a20 | Tribunalul Botoșani | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 10052/193/2019 | Tribunalul Botoșani | Civil | Apel | Intimat Pârât |
| 1752/40/2024 | Tribunalul Botoșani | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 531/40/2025 | Tribunalul Botoșani | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 13705/193/2025 | Judecătoria Botoșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 23/40/2026 | Tribunalul Botoșani | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 15742/193/2025 | Judecătoria Botoșani | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 19534/193/2025 | Judecătoria Botoșani | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 18883/193/2025 | Judecătoria Botoșani | Penal | Fond | Parte civilă |
| 18883/193/2025/a1 | Judecătoria Botoșani | Penal | Fond | Parte civilă |
| 23604/301/2026 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Pârât |
| 9794/193/2026 | Judecătoria Botoșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 531/40/2025/a21 | Tribunalul Botoșani | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 9794/193/2026/a1 | Judecătoria Botoșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 28269/3/2023 | Curtea de Apel București | Proprietate intelectuală | Apel | Apelant Pârât |
| 15060/193/2026 | Judecătoria Botoșani | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 16778/231/2026 | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 10348/193/2026 | Judecătoria Botoșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MARIOS PRODCONF SRL?
MARIOS PRODCONF SRL apare în 19 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MARIOS PRODCONF SRL?
Cel mai des la Judecătoria Botoșani (9), Tribunalul Botoșani (6) și Curtea de Apel București (1).
În ce calitate apare cel mai des MARIOS PRODCONF SRL?
Cel mai des ca creditor (7 din 19 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, parte civilă, pârât, reclamant, apelant și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.