ARTIROM PRO SRL — dosare în instanță

Numele ARTIROM PRO SRL apare în 5 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.

Dosare publice
5
Instanțe
5
Primul dosar
21 iulie 2021
Ultima activitate
14 octombrie 2026
Rol dominant
Intimat Reclamant — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)

Din registrul firmelor (CUI 14235481)

CUI
14235481
Denumire
ARTIROM PRO SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|8653|2001
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
17.10.2001
Sediu
Str. Bucegi, nr. 45, București Sectorul 1, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 2790 Fabricarea altor echipamente electrice · rev. 2
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 5210 Depozitări · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
21.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.315.411 lei (-19% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 198,9 mii lei · 2025 2,3 mil. lei · maxim 2023 3,6 mil. lei · minim 2015 198,9 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 80,3 mii lei · 2025 38,1 mii lei · maxim 2020 432,8 mii lei · minim 2024 −203,6 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2018 0 · 2025 1 · maxim 2022 3 · minim 2018 0.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă2.315.411 lei2.858.106 lei3.583.341 lei3.161.633 lei2.834.659 lei2.366.109 lei1.303.999 lei660.507 lei266.836 lei217.803 lei198.927 lei
Venituri totale2.455.730 lei2.869.763 lei3.750.817 lei3.167.551 lei2.837.633 lei2.377.273 lei1.306.106 lei662.993 lei267.021 lei218.082 lei199.122 lei
Cheltuieli totale2.407.025 lei3.073.339 lei3.602.940 lei2.915.124 lei2.629.951 lei1.922.338 lei1.033.387 lei612.827 lei249.193 lei189.486 lei112.836 lei
Rezultat
Profit net38.057 lei0 lei120.471 lei225.533 lei182.722 lei432.788 lei233.589 lei30.302 lei9.821 lei22.062 lei80.319 lei
Pierdere netă0 lei203.576 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net38.057 lei-203.576 lei120.471 lei225.533 lei182.722 lei432.788 lei233.589 lei30.302 lei9.821 lei22.062 lei80.319 lei
Bilanț
Active totale1.343.782 lei2.580.970 lei2.954.368 lei2.419.675 lei1.538.141 lei1.372.046 lei700.495 lei350.367 lei89.828 lei89.941 lei74.577 lei
Datorii929.950 lei1.777.359 lei1.732.653 lei1.318.432 lei662.431 lei679.057 lei440.294 lei323.755 lei127.664 lei137.598 lei144.296 lei
Capitaluri proprii413.832 lei803.611 lei1.221.715 lei1.101.243 lei875.710 lei692.989 lei260.201 lei26.612 lei-37.836 lei-47.657 lei-69.719 lei
Oameni
Număr mediu de salariați133321—0———

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 5 instanțe în 2 județe

Cele mai multe la Curtea de Apel București (1 · 20%), apoi Curtea de Apel Pitești (1), Judecătoria Curtea de Argeș (1), Judecătoria Sectorului 2 (1) și Tribunalul București (1).

InstanțăJudețGradDosare
Curtea de Apel BucureștiBucureștiCurte de apel1
Curtea de Apel PiteștiArgeșCurte de apel1
Judecătoria Curtea de ArgeșArgeșJudecătorie1
Judecătoria Sectorului 2BucureștiJudecătorie1
Tribunalul BucureștiBucureștiTribunal1

Calitate procesuală

  • Intimat Reclamant: 2
  • Reclamant: 2
  • Petent: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 2
  • Proprietate intelectuală: 2
  • Litigii cu profesioniștii: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 3
  • Apel: 1
  • Recurs: 1

Dosare pe ani

  • 2021: 1
  • 2023: 1
  • 2024: 1
  • 2026: 2

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
20101/300/2023Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTICivilFondPetent
2160/216/2021Judecătoria Curtea de ArgeșLitigii cu profesioniștiiFondReclamant
18684/3/2026Curtea de Apel BucureștiProprietate intelectualăApelIntimat Reclamant
2160/216/2021*Curtea de Apel PiteștiCivilRecursIntimat Reclamant
29065/3/2026Tribunalul BucureștiProprietate intelectualăFondReclamant

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare ARTIROM PRO SRL?

ARTIROM PRO SRL apare în 5 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des ARTIROM PRO SRL?

Cel mai des la Curtea de Apel Pitești (1), Judecătoria Curtea de Argeș (1) și Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (1).

În ce calitate apare cel mai des ARTIROM PRO SRL?

Cel mai des ca intimat reclamant (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă intimat, reclamant și petent?

Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.