MERCO INSTAL CONSTRUCT SRL
MERCO INSTAL CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Galați, Galați, CUI 14187465. Cifră de afaceri 2024: 31.647 lei, 0 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 14187465
- Denumire
- MERCO INSTAL CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|17|608|2001
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.09.2001
- Sediu
- Str. BARBOSI, nr. 51, bl. B3, sc. 3, et. 4, ap. 59, Municipiul Galați, Galați
- Activități autorizate (CAEN)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 2
- 2752 Fabricarea de echipamente casnice neelectrice · rev. 2
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice · rev. 2
- 3314 Repararea echipamentelor electrice · rev. 2
Arată toate (27)
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 31.647 lei (-13% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 519,9 mii lei · 2024 31,6 mii lei · maxim 2019 759,5 mii lei · minim 2024 31,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,9 mii lei · 2024 −32,6 mii lei · maxim 2019 415,7 mii lei · minim 2021 −63,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2024 0 · maxim 2016 7 · minim 2023 0.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 31.647 lei | 36.418 lei | fără bilanț | 59.867 lei | 259.036 lei | 759.488 lei | 717.717 lei | 654.332 lei | 517.392 lei | 519.897 lei |
| Venituri totale | 51.239 lei | 38.918 lei | fără bilanț | 60.117 lei | 259.037 lei | 1.432.609 lei | 920.724 lei | 858.621 lei | 747.792 lei | 562.478 lei |
| Cheltuieli totale | 83.810 lei | 78.987 lei | fără bilanț | 122.868 lei | 228.747 lei | 1.004.114 lei | 887.785 lei | 800.841 lei | 743.914 lei | 559.890 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 27.672 lei | 415.719 lei | 25.234 lei | 50.182 lei | 2.983 lei | 1.930 lei |
| Pierdere netă | 32.571 lei | 40.453 lei | fără bilanț | 63.389 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -32.571 lei | -40.453 lei | fără bilanț | -63.389 lei | 27.672 lei | 415.719 lei | 25.234 lei | 50.182 lei | 2.983 lei | 1.930 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 301.276 lei | 339.985 lei | fără bilanț | 332.711 lei | 310.872 lei | 785.698 lei | 517.321 lei | 719.600 lei | 938.530 lei | 1.176.466 lei |
| Datorii | 302.364 lei | 422.424 lei | fără bilanț | 320.214 lei | 234.985 lei | 369.378 lei | 166.808 lei | 170.315 lei | 222.175 lei | 245.841 lei |
| Capitaluri proprii | -1.088 lei | -82.439 lei | fără bilanț | 12.497 lei | 75.887 lei | 416.320 lei | 159.601 lei | 155.420 lei | 105.238 lei | 102.255 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 0 | 0 | fără bilanț | 1 | 2 | 6 | 7 | 7 | 7 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MERCO INSTAL CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MERCO INSTAL CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MERCO INSTAL CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Galați, județul Galați (Str. BARBOSI, nr. 51, bl. B3, sc. 3, et. 4, ap. 59); numărul de înmatriculare e J|17|608|2001, din 20.09.2001.
Ce cifră de afaceri a avut MERCO INSTAL CONSTRUCT SRL în 2024?
31.647 lei, cu 13% sub 2023 (36.418 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 32.571 lei.
Câți salariați are MERCO INSTAL CONSTRUCT SRL?
0 salariați în medie în 2024 (0 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MERCO INSTAL CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.