AGROPAN OYL SA
AGROPAN OYL SA: firmă în funcțiune din Municipiul Urziceni, Ialomița, CUI 14176407. Cifră de afaceri 2025: 10.096.513 lei, 26 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 14176407
- Denumire
- AGROPAN OYL SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|21|156|2001
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.09.2001
- Sediu
- Calea BUCUREȘTI, nr. 85, bl. 23D, sc. A, et. P, ap. 1, Municipiul Urziceni, Ialomița
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0112 Cultivarea orezului · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile · rev. 3
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
- 0121 Cultivarea strugurilor · rev. 3
Arată toate (38)
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase · rev. 3
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor · rev. 3
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 3
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor · rev. 3
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic · rev. 3
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 3
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte · rev. 3
- 0142 Creșterea altor bovine · rev. 3
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 3
- 0146 Creșterea porcinelor · rev. 3
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 3
- 0148 Creșterea altor animale · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 3
- 1061 Fabricarea produselor de morărit · rev. 3
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 3
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 10.096.513 lei (+14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,8 mil. lei · 2025 10,1 mil. lei · maxim 2021 12,1 mil. lei · minim 2015 5,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 652,2 mii lei · 2025 1,8 mil. lei · maxim 2021 3,3 mil. lei · minim 2024 −1,2 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 38 · 2025 26 · maxim 2017 39 · minim 2022 26.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 10.096.513 lei | 8.893.663 lei | 11.915.274 lei | 11.257.465 lei | 12.075.628 lei | 7.142.493 lei | 8.371.575 lei | 7.188.303 lei | 10.091.961 lei | 8.108.229 lei | 5.837.461 lei |
| Venituri totale | 12.790.565 lei | 9.570.836 lei | 12.389.402 lei | 14.623.616 lei | 13.368.234 lei | 8.513.219 lei | 9.513.359 lei | 8.283.500 lei | 10.258.347 lei | 9.354.186 lei | 7.558.139 lei |
| Cheltuieli totale | 10.813.362 lei | 10.733.642 lei | 11.376.999 lei | 11.744.749 lei | 9.706.587 lei | 8.165.023 lei | 7.891.102 lei | 7.719.546 lei | 8.467.748 lei | 7.673.581 lei | 6.778.328 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.830.077 lei | 0 lei | 974.238 lei | 2.526.507 lei | 3.316.550 lei | 344.804 lei | 1.370.734 lei | 556.270 lei | 1.554.745 lei | 1.561.613 lei | 652.170 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 1.162.806 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.830.077 lei | -1.162.806 lei | 974.238 lei | 2.526.507 lei | 3.316.550 lei | 344.804 lei | 1.370.734 lei | 556.270 lei | 1.554.745 lei | 1.561.613 lei | 652.170 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 18.929.545 lei | 18.633.122 lei | 21.851.162 lei | 20.594.728 lei | 17.034.687 lei | 13.534.518 lei | 11.682.219 lei | 10.950.648 lei | 10.864.375 lei | 10.043.424 lei | 8.290.238 lei |
| Datorii | 3.238.031 lei | 4.308.640 lei | 5.927.502 lei | 5.761.482 lei | 3.368.855 lei | 3.013.840 lei | 1.128.428 lei | 1.473.031 lei | 1.265.413 lei | 1.477.533 lei | 714.129 lei |
| Capitaluri proprii | 15.507.872 lei | 13.677.795 lei | 14.840.601 lei | 13.866.362 lei | 12.910.029 lei | 9.728.479 lei | 9.725.220 lei | 8.612.674 lei | 8.424.395 lei | 7.544.650 lei | 6.460.488 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 26 | 26 | 27 | 26 | 27 | 28 | 31 | 34 | 39 | 36 | 38 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este AGROPAN OYL SA activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, AGROPAN OYL SA figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul AGROPAN OYL SA?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Urziceni, județul Ialomița (Calea BUCUREȘTI, nr. 85, bl. 23D, sc. A, et. P, ap. 1); numărul de înmatriculare e J|21|156|2001, din 14.09.2001.
Ce cifră de afaceri a avut AGROPAN OYL SA în 2025?
10.096.513 lei, cu 14% peste 2024 (8.893.663 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.830.077 lei.
Câți salariați are AGROPAN OYL SA?
26 salariați în medie în 2025 (26 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre AGROPAN OYL SA?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.