VERNA SRL — dosare în instanță

Numele VERNA SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.

Dosare publice
3
Instanțe
3
Primul dosar
14 noiembrie 2024
Ultima activitate
09 octombrie 2026
Rol dominant
Intimat Parte civilă — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)

Din registrul firmelor (CUI 14099541)

CUI
14099541
Denumire
VERNA SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|21|119|2001
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
06.08.2001
Sediu
Str. CĂLĂRAȘI, ANS. 44, nr. -, sc. C, et. P, Municipiul Fetești, Ialomița
Activități autorizate (CAEN)
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 2
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Arată toate (7)
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
16.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.340.722 lei (-9% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,7 mil. lei · 2025 5,3 mil. lei · maxim 2023 7 mil. lei · minim 2015 3,7 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 16,2 mii lei · 2025 52,7 mii lei · maxim 2022 446,6 mii lei · minim 2024 −381,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 15 · 2025 12 · maxim 2018 20 · minim 2022 12.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă5.340.722 lei5.859.806 lei7.016.366 lei6.273.876 lei5.393.231 lei5.877.278 lei5.144.098 lei4.764.726 lei5.182.616 lei4.715.127 lei3.669.543 lei
Venituri totale5.348.222 lei5.884.678 lei7.697.668 lei6.792.137 lei5.707.058 lei6.105.311 lei5.277.462 lei4.973.713 lei5.235.986 lei4.747.818 lei3.691.825 lei
Cheltuieli totale5.263.654 lei6.266.533 lei7.221.809 lei6.253.982 lei5.598.852 lei6.190.508 lei5.229.790 lei4.836.968 lei5.162.835 lei4.678.552 lei3.667.462 lei
Rezultat
Profit net52.708 lei0 lei389.960 lei446.569 lei91.731 lei0 lei29.860 lei111.929 lei42.678 lei53.074 lei16.191 lei
Pierdere netă0 lei381.855 lei0 lei0 lei0 lei85.197 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net52.708 lei-381.855 lei389.960 lei446.569 lei91.731 lei-85.197 lei29.860 lei111.929 lei42.678 lei53.074 lei16.191 lei
Bilanț
Active totale1.212.931 lei1.681.535 lei1.892.716 lei1.539.802 lei1.065.673 lei1.317.775 lei1.376.842 lei1.361.290 lei1.239.475 lei1.013.044 lei847.213 lei
Datorii1.530.302 lei2.040.829 lei1.470.385 lei987.354 lei951.028 lei1.152.627 lei1.103.548 lei1.138.705 lei1.089.801 lei906.048 lei773.091 lei
Capitaluri proprii-317.371 lei-359.294 lei412.521 lei524.246 lei114.645 lei165.148 lei273.294 lei222.585 lei149.674 lei106.996 lei74.122 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1214151217201820171615

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Intimat Parte civilă: 1
  • Parte civilă: 1
  • Pârât: 1

Categorii de dosare

  • Penal: 2
  • Civil: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 2
  • Apel: 1

Dosare pe ani

  • 2024: 1
  • 2025: 1
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
1458/229/2026Judecătoria FeteștiCivilFondPârât
1467/98/2024Curtea de Apel BucureștiPenalApelIntimat Parte civilă
1467/98/2024/a1Tribunalul IalomițaPenalFondParte civilă

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare VERNA SRL?

VERNA SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des VERNA SRL?

Cel mai des la Curtea de Apel București (1), Tribunalul Ialomița (1) și Judecătoria Fetești (1).

În ce calitate apare cel mai des VERNA SRL?

Cel mai des ca intimat parte civilă (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă intimat, parte civilă și pârât?

Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 10 octombrie 2026.