INSPECON SRL — dosare în instanță
Numele INSPECON SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 29 decembrie 2025
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 3 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 13972884)
- CUI
- 13972884
- Denumire
- INSPECON SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|39|210|2001
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.06.2001
- Sediu
- COMISIA CENTRALĂ, nr. 28 C, Municipiul Focșani, Vrancea
- Activități autorizate (CAEN)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 2
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 2
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții · rev. 2
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 2
- 2364 Fabricarea mortarului · rev. 2
Arată toate (59)
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 2
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal · rev. 2
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului · rev. 2
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare · rev. 2
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 2
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
- 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.450.750 lei (-43% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,3 mil. lei · 2025 2,5 mil. lei · maxim 2024 4,3 mil. lei · minim 2019 1,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 242,7 mii lei · 2025 5,2 mii lei · maxim 2024 341,2 mii lei · minim 2017 4,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 25 · 2025 23 · maxim 2016 34 · minim 2019 19.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.450.750 lei | 4.303.889 lei | 3.624.949 lei | 2.072.158 lei | 2.301.642 lei | 2.015.528 lei | 1.674.981 lei | 2.244.120 lei | 1.713.861 lei | 4.145.095 lei | 2.318.446 lei |
| Venituri totale | 2.799.875 lei | 4.287.603 lei | 3.704.556 lei | 2.009.068 lei | 1.993.007 lei | 2.192.939 lei | 1.872.282 lei | 2.154.466 lei | 1.758.395 lei | 4.213.386 lei | 2.319.617 lei |
| Cheltuieli totale | 2.784.868 lei | 3.888.113 lei | 3.360.791 lei | 1.809.382 lei | 1.937.246 lei | 2.169.595 lei | 1.826.000 lei | 2.067.814 lei | 1.752.609 lei | 3.939.348 lei | 2.034.763 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 5.231 lei | 341.228 lei | 303.577 lei | 173.593 lei | 46.150 lei | 19.901 lei | 17.481 lei | 64.148 lei | 4.199 lei | 238.512 lei | 242.698 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 5.231 lei | 341.228 lei | 303.577 lei | 173.593 lei | 46.150 lei | 19.901 lei | 17.481 lei | 64.148 lei | 4.199 lei | 238.512 lei | 242.698 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.224.646 lei | 1.389.735 lei | 1.106.871 lei | 678.426 lei | 538.036 lei | 832.630 lei | 757.887 lei | 740.059 lei | 691.517 lei | 704.312 lei | 605.157 lei |
| Datorii | 812.775 lei | 983.095 lei | 711.556 lei | 447.821 lei | 375.456 lei | 690.940 lei | 615.047 lei | 652.367 lei | 672.306 lei | 450.788 lei | 347.447 lei |
| Capitaluri proprii | 411.871 lei | 406.640 lei | 395.315 lei | 230.605 lei | 162.580 lei | 141.690 lei | 142.840 lei | 83.359 lei | 19.211 lei | 253.524 lei | 257.710 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 23 | 27 | 28 | 23 | 20 | 20 | 19 | 22 | 25 | 34 | 25 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Concentrat: 67% din dosare sunt la Judecătoria Focșani (2). Un dosar e la Tribunalul Neamț.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Focșani | Vrancea | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul Neamț | Neamț | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 3
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 25308/231/2025 | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 1888/103/2026 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 15753/231/2026 | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare INSPECON SRL?
INSPECON SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des INSPECON SRL?
Cel mai des la Judecătoria Focșani (2) și Tribunalul Neamț (1).
În ce calitate apare cel mai des INSPECON SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.