ARC ROM DIAMONDS SRL — dosare în instanță
Numele ARC ROM DIAMONDS SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 31 iulie 2025
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 13828707)
- CUI
- 13828707
- Denumire
- ARC ROM DIAMONDS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|553|2001
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.04.2001
- Sediu
- Str. BACIU, nr. 1-3, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 2875 Fabricarea altor articole din metal · rev. 1
- 5147 Comerț cu ridicata al altor bunuri de consum nealimentare, n.c.a. · rev. 1
- 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere · rev. 3
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 3
- 2391 Fabricarea de produse abrazive · rev. 3
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat · rev. 3
Arată toate (22)
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie · rev. 3
- 2563 Fabricarea uneltelor · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.017.590 lei (-22% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 6 mil. lei · 2025 5 mil. lei · maxim 2021 9,1 mil. lei · minim 2025 5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 458,2 mii lei · 2025 12,3 mii lei · maxim 2022 891,4 mii lei · minim 2025 12,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 14 · 2025 11 · maxim 2015 14 · minim 2025 11.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.017.590 lei | 6.428.047 lei | 7.720.428 lei | 9.146.628 lei | 9.148.467 lei | 7.820.003 lei | 6.561.561 lei | 6.318.411 lei | 6.197.724 lei | 6.246.497 lei | 6.013.224 lei |
| Venituri totale | 5.056.142 lei | 6.476.987 lei | 7.705.679 lei | 9.155.897 lei | 9.140.472 lei | 7.818.006 lei | 6.582.016 lei | 6.332.362 lei | 6.237.217 lei | 6.295.974 lei | 6.022.152 lei |
| Cheltuieli totale | 5.037.965 lei | 6.189.264 lei | 7.139.881 lei | 8.125.590 lei | 8.216.915 lei | 6.964.831 lei | 6.301.011 lei | 6.223.788 lei | 5.981.436 lei | 5.824.438 lei | 5.477.230 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 12.293 lei | 245.663 lei | 470.251 lei | 891.421 lei | 791.528 lei | 721.126 lei | 235.409 lei | 87.661 lei | 207.661 lei | 392.042 lei | 458.165 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 12.293 lei | 245.663 lei | 470.251 lei | 891.421 lei | 791.528 lei | 721.126 lei | 235.409 lei | 87.661 lei | 207.661 lei | 392.042 lei | 458.165 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 6.600.497 lei | 6.663.118 lei | 7.447.320 lei | 7.613.560 lei | 6.874.626 lei | 6.223.066 lei | 5.481.088 lei | 5.524.124 lei | 5.737.309 lei | 4.977.737 lei | 4.317.322 lei |
| Datorii | 4.513.617 lei | 4.596.299 lei | 5.658.029 lei | 6.270.408 lei | 2.709.213 lei | 2.603.763 lei | 2.582.912 lei | 2.325.095 lei | 2.636.590 lei | 2.080.354 lei | 1.811.981 lei |
| Capitaluri proprii | 2.020.558 lei | 2.008.265 lei | 1.762.602 lei | 1.316.463 lei | 4.039.102 lei | 3.608.074 lei | 2.886.947 lei | 3.188.380 lei | 3.100.719 lei | 2.893.058 lei | 2.501.016 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 11 | 12 | 12 | 13 | 14 | 14 | — | 14 | 13 | 14 | 14 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3088/117/2025 | Tribunalul Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ARC ROM DIAMONDS SRL?
ARC ROM DIAMONDS SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ARC ROM DIAMONDS SRL?
Cel mai des ca reclamant (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 octombrie 2026.