COMAT-METAL SA
COMAT-METAL SA: firmă în funcțiune din Municipiul Timișoara, Timiș, CUI 13800293. Cifră de afaceri 2025: 262.651 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 13800293
- Denumire
- COMAT-METAL SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|35|375|2001
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.03.2001
- Sediu
- Str. ION IONESCU DE LA BRAD, nr. 15, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2433 Producția de profile obținute la rece · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
Arată toate (18)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 262.651 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 159,6 mii lei · 2025 262,7 mii lei · maxim 2022 262,8 mii lei · minim 2015 159,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −35,3 mii lei · 2025 −137,4 mii lei · maxim 2018 −20,2 mii lei · minim 2025 −137,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 4 · maxim 2016 5 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 262.651 lei | 259.873 lei | 247.485 lei | 262.844 lei | 260.319 lei | 227.591 lei | 191.501 lei | 238.229 lei | 218.221 lei | 165.479 lei | 159.560 lei |
| Venituri totale | 262.651 lei | 259.873 lei | 257.613 lei | 283.165 lei | 260.320 lei | 227.591 lei | 191.501 lei | 238.229 lei | 218.221 lei | 165.479 lei | 159.560 lei |
| Cheltuieli totale | 397.467 lei | 382.058 lei | 352.262 lei | 316.053 lei | 292.018 lei | 288.588 lei | 264.255 lei | 256.089 lei | 260.646 lei | 279.603 lei | 194.876 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 137.443 lei | 124.784 lei | 97.225 lei | 35.720 lei | 34.302 lei | 63.099 lei | 74.668 lei | 20.242 lei | 42.425 lei | 114.124 lei | 35.316 lei |
| Rezultat net | -137.443 lei | -124.784 lei | -97.225 lei | -35.720 lei | -34.302 lei | -63.099 lei | -74.668 lei | -20.242 lei | -42.425 lei | -114.124 lei | -35.316 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 934.882 lei | 1.032.754 lei | 1.079.267 lei | 1.527.984 lei | 1.562.055 lei | 2.005.250 lei | 1.954.480 lei | 2.206.692 lei | 2.128.784 lei | 2.113.320 lei | 2.081.173 lei |
| Datorii | 2.571.567 lei | 2.531.996 lei | 2.453.725 lei | 2.805.217 lei | 2.803.568 lei | 3.212.461 lei | 3.098.591 lei | 3.276.135 lei | 3.177.985 lei | 3.120.095 lei | 2.973.824 lei |
| Capitaluri proprii | -1.636.685 lei | -1.499.242 lei | -1.374.458 lei | -1.277.233 lei | -1.241.513 lei | -1.207.211 lei | -1.144.111 lei | -1.069.443 lei | -1.049.201 lei | -1.006.775 lei | -892.651 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este COMAT-METAL SA activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, COMAT-METAL SA figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul COMAT-METAL SA?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Timișoara, județul Timiș (Str. ION IONESCU DE LA BRAD, nr. 15); numărul de înmatriculare e J|35|375|2001, din 26.03.2001.
Ce cifră de afaceri a avut COMAT-METAL SA în 2025?
262.651 lei, cu 1% peste 2024 (259.873 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 137.443 lei.
Câți salariați are COMAT-METAL SA?
4 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre COMAT-METAL SA?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.