M INSTALL SRL — dosare în instanță
Numele M INSTALL SRL apare în 26 dosare publice la 12 instanțe; ultima activitate: 20 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 26
- Instanțe
- 12
- Primul dosar
- 09 decembrie 2011
- Ultima activitate
- 20 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 14 din 26 dosare cu calitate cunoscută (54%)
Din registrul firmelor (CUI 13790718)
- CUI
- 13790718
- Denumire
- M INSTALL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|439|2001
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.03.2001
- Sediu
- Calea TURZII, nr. 162, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
- 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2521 Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere · rev. 3
- 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice · rev. 3
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie · rev. 3
Arată toate (45)
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 2813 Fabricarea de pompe și compresoare · rev. 3
- 2814 Fabricarea de articole de robinetărie · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 32.037.615 lei (-20% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 22,7 mil. lei · 2025 32 mil. lei · maxim 2021 42,6 mil. lei · minim 2015 22,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 552,5 mii lei · 2025 420,3 mii lei · maxim 2021 1,3 mil. lei · minim 2020 241,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 46 · 2025 69 · maxim 2019 69 · minim 2015 46.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 32.037.615 lei | 40.022.502 lei | 41.571.542 lei | fără bilanț | 42.640.046 lei | 35.469.529 lei | 31.357.293 lei | 27.801.491 lei | 26.113.478 lei | 23.332.670 lei | 22.657.524 lei |
| Venituri totale | 32.251.807 lei | 40.168.919 lei | 41.932.729 lei | fără bilanț | 43.257.508 lei | 35.647.936 lei | 31.097.869 lei | 28.866.305 lei | 27.249.472 lei | 24.356.039 lei | 23.364.628 lei |
| Cheltuieli totale | 31.735.835 lei | 39.001.028 lei | 40.591.891 lei | fără bilanț | 41.711.826 lei | 35.343.518 lei | 29.990.914 lei | 27.790.279 lei | 26.638.910 lei | 23.755.571 lei | 22.698.808 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 420.327 lei | 979.475 lei | 1.187.592 lei | fără bilanț | 1.308.317 lei | 241.496 lei | 926.190 lei | 841.696 lei | 523.848 lei | 445.173 lei | 552.488 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 420.327 lei | 979.475 lei | 1.187.592 lei | fără bilanț | 1.308.317 lei | 241.496 lei | 926.190 lei | 841.696 lei | 523.848 lei | 445.173 lei | 552.488 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 42.285.849 lei | 43.359.523 lei | 41.321.441 lei | fără bilanț | 31.209.395 lei | 27.517.825 lei | 21.085.620 lei | 20.147.065 lei | 17.635.033 lei | 16.635.529 lei | 16.907.609 lei |
| Datorii | 38.692.764 lei | 35.664.260 lei | 34.910.918 lei | fără bilanț | 27.176.797 lei | 21.740.240 lei | 15.200.737 lei | 15.650.738 lei | 12.899.010 lei | 12.345.221 lei | 13.233.681 lei |
| Capitaluri proprii | 3.593.085 lei | 3.459.113 lei | 2.878.414 lei | fără bilanț | 1.707.334 lei | 4.376.564 lei | 4.135.068 lei | 3.208.877 lei | 3.887.182 lei | 3.653.861 lei | 3.208.688 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 69 | 52 | 47 | fără bilanț | 49 | 49 | 69 | 61 | 49 | 47 | 46 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 12 instanțe în 9 județe
Cele mai multe la Judecătoria Cluj-Napoca (7 · 27%). Primele 3 instanțe adună 58%; celelalte 9 instanțe au între 1 și 2 dosare.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Cluj-Napoca | Cluj | Judecătorie | 7 |
| Tribunalul Comercial Cluj | Cluj | Tribunal | 5 |
| Tribunalul Bihor | Bihor | Tribunal | 3 |
| Judecătoria Baia Mare | Maramureș | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul Timiș | Timiș | Tribunal | 2 |
| Judecătoria Alba Iulia | Alba | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Brașov | Brașov | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Lugoj | Timiș | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Covasna | Covasna | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Maramureș | Maramureș | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Satu Mare | Satu Mare | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Sibiu | Sibiu | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 14
- Debitor: 6
- Intimat: 2
- Terţ poprit: 2
- Creditor petent: 1
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 11
- Civil: 8
- Litigii cu profesioniștii: 6
- Litigii de muncă: 1
Stadii procesuale
- Fond: 25
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2011: 1
- 2012: 3
- 2013: 3
- 2022: 1
- 2023: 5
- 2025: 4
- 2026: 9
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 26 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 11784/211/2025 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Debitor |
| 32194/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Creditor |
| 2653/111/2023 | Tribunalul Bihor | Litigii de muncă | Fond | Intimat |
| 7577/100/2013 | Tribunalul Maramureș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor petent |
| 18372/197/2023 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 621/111/2025 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 11806/182/2025 | Judecătoria Baia Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 21624/211/2025 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
| 11866/83/2012 | Tribunalul Satu Mare | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 31590/211/2025 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Debitor |
| 1516/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 12598/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Debitor |
| 3086/176/2026 | Judecătoria Alba Iulia | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 20169/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Debitor |
| 3733/252/2026 | Judecătoria Lugoj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 1468/85/2012 | Tribunalul Sibiu | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 15283/182/2026 | Judecătoria Baia Mare | Civil | Fond | Creditor |
| 19950/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 1696/111/2012 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 9960/30/2013 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2619/30/2013 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4346/119/2011 | Tribunalul Covasna | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 416/1285/2022 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 487/1285/2023 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 499/1285/2023 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 416/1285/2022/a5 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare M INSTALL SRL?
M INSTALL SRL apare în 26 dosare publice la 12 instanțe; ultima activitate: 20 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des M INSTALL SRL?
Cel mai des la Judecătoria Cluj-Napoca (7), Tribunalul Comercial CLUJ (5) și Tribunalul Bihor (3).
În ce calitate apare cel mai des M INSTALL SRL?
Cel mai des ca creditor (14 din 26 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (11 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, debitor, intimat, petent și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.