MEANDER SRL
MEANDER SRL: firmă în funcțiune din Loc. Băița, Municipiul Gherla, Cluj, CUI 13759151. Cifră de afaceri 2025: 616.150 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 13759151
- Denumire
- MEANDER SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|375|2001
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.03.2001
- Sediu
- BĂIȚA, nr. 88, Loc. Băița, Municipiul Gherla, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
Arată toate (11)
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 616.150 lei (-33% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 78,6 mii lei · 2025 616,2 mii lei · maxim 2024 921,1 mii lei · minim 2017 78,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −19,1 mii lei · 2025 −572,8 mii lei · maxim 2018 644 mii lei · minim 2025 −572,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 3 · 2025 4 · maxim 2025 4 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 616.150 lei | 921.062 lei | 757.648 lei | 580.311 lei | 127.668 lei | 372.300 lei | 543.040 lei | 419.652 lei | 78.559 lei | — | — |
| Venituri totale | 817.279 lei | 939.081 lei | 800.163 lei | 590.308 lei | 138.361 lei | 469.232 lei | 585.030 lei | 1.005.798 lei | 545.551 lei | 0 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 1.390.096 lei | 923.118 lei | 759.511 lei | 776.789 lei | 403.757 lei | 450.803 lei | 552.175 lei | 350.637 lei | 600.790 lei | 155.878 lei | 19.115 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 13.409 lei | 32.651 lei | 0 lei | 0 lei | 14.921 lei | 27.416 lei | 643.984 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 572.817 lei | 0 lei | 0 lei | 192.286 lei | 267.098 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 59.082 lei | 155.878 lei | 19.115 lei |
| Rezultat net | -572.817 lei | 13.409 lei | 32.651 lei | -192.286 lei | -267.098 lei | 14.921 lei | 27.416 lei | 643.984 lei | -59.082 lei | -155.878 lei | -19.115 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 7.849.857 lei | 7.746.256 lei | 5.407.017 lei | 5.685.218 lei | 5.252.224 lei | 2.424.482 lei | 2.308.479 lei | 2.153.962 lei | 1.716.095 lei | 991.585 lei | 1.551.412 lei |
| Datorii | 4.176.116 lei | 7.534.947 lei | 5.003.931 lei | 5.023.304 lei | 4.398.024 lei | 1.303.184 lei | 1.121.783 lei | 991.667 lei | 1.188.433 lei | 376.961 lei | 774.380 lei |
| Capitaluri proprii | 3.673.741 lei | 211.309 lei | 403.086 lei | 661.914 lei | 854.200 lei | 1.121.298 lei | 1.106.377 lei | 1.078.962 lei | 434.978 lei | 494.060 lei | 656.468 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MEANDER SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MEANDER SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MEANDER SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Băița, Municipiul Gherla, județul Cluj (BĂIȚA, nr. 88); numărul de înmatriculare e J|12|375|2001, din 07.03.2001.
Ce cifră de afaceri a avut MEANDER SRL în 2025?
616.150 lei, cu 33% sub 2024 (921.062 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 572.817 lei.
Câți salariați are MEANDER SRL?
4 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MEANDER SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.