INMETALEX SRL — dosare în instanță
Numele INMETALEX SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 04 decembrie 2024
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 13690794)
- CUI
- 13690794
- Denumire
- INMETALEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|1252|2001
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.02.2001
- Sediu
- ANGHEL MOLDOVEANU, nr. 59, et. 4, ap. 40, Corp C1, camera 2, București Sectorul 4, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 44.296 lei (-29% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 179,9 mii lei · 2025 44,3 mii lei · maxim 2017 200,6 mii lei · minim 2018 30,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 10,6 mii lei · 2025 −26,1 mii lei · maxim 2017 49,1 mii lei · minim 2018 −93,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 1 · maxim 2015 4 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 44.296 lei | 62.478 lei | 62.607 lei | 49.178 lei | 58.518 lei | 34.985 lei | — | 30.148 lei | 200.613 lei | 195.475 lei | 179.875 lei |
| Venituri totale | 44.296 lei | 66.978 lei | 62.803 lei | 49.178 lei | 61.518 lei | 34.985 lei | 0 lei | 30.148 lei | 200.613 lei | 195.875 lei | 179.884 lei |
| Cheltuieli totale | 70.364 lei | 74.560 lei | 83.675 lei | 45.502 lei | 38.321 lei | 18.318 lei | 29.421 lei | 122.837 lei | 149.552 lei | 154.125 lei | 163.859 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 2.655 lei | 21.352 lei | 15.617 lei | 0 lei | 0 lei | 49.055 lei | 39.795 lei | 10.628 lei |
| Pierdere netă | 26.068 lei | 7.582 lei | 21.052 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 29.421 lei | 93.214 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -26.068 lei | -7.582 lei | -21.052 lei | 2.655 lei | 21.352 lei | 15.617 lei | -29.421 lei | -93.214 lei | 49.055 lei | 39.795 lei | 10.628 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 28.208 lei | 52.827 lei | 52.069 lei | 35.523 lei | 31.694 lei | 37.634 lei | 39.883 lei | 65.222 lei | 99.799 lei | 175.048 lei | 138.627 lei |
| Datorii | 75.041 lei | 73.592 lei | 65.252 lei | 27.654 lei | 26.479 lei | 53.771 lei | 71.637 lei | 67.555 lei | 14.160 lei | 2.541 lei | 5.915 lei |
| Capitaluri proprii | -46.833 lei | -20.765 lei | -13.183 lei | 7.869 lei | 5.215 lei | -16.137 lei | -31.754 lei | -2.333 lei | 85.639 lei | 172.507 lei | 132.712 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | 1 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 37179/4/2024 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Civil | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare INMETALEX SRL?
INMETALEX SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des INMETALEX SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.