PASSAGER SRL — dosare în instanță
Numele PASSAGER SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 02 octombrie 2024
- Ultima activitate
- 26 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 3 din 6 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 13600295)
- CUI
- 13600295
- Denumire
- PASSAGER SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|02|672|2000
- Stare în registru
- cu activitatea suspendată
- Data înmatriculării
- 13.12.2000
- Sediu
- BODROGULUI, nr. 26, Municipiul Arad, Arad
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- SUSPENDARE ACTIVITATE
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 27.073 lei (-94% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 664,4 mii lei · 2025 27,1 mii lei · maxim 2015 664,4 mii lei · minim 2025 27,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 87 mii lei · 2025 −571,3 mii lei · maxim 2017 321,5 mii lei · minim 2025 −571,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 0 · 2025 1 · maxim 2022 11 · minim 2015 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 27.073 lei | 464.390 lei | 202.141 lei | 397.511 lei | 261.358 lei | fără bilanț | 320.608 lei | 341.215 lei | 599.028 lei | 539.479 lei | 664.437 lei |
| Venituri totale | 306.001 lei | 336.940 lei | 294.419 lei | 456.669 lei | 269.854 lei | fără bilanț | 327.012 lei | 342.565 lei | 606.984 lei | 550.899 lei | 664.442 lei |
| Cheltuieli totale | 868.804 lei | 339.206 lei | 279.294 lei | 406.013 lei | 217.120 lei | fără bilanț | 291.212 lei | 244.401 lei | 271.796 lei | 304.529 lei | 554.164 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 13.222 lei | 44.610 lei | 48.157 lei | fără bilanț | 31.299 lei | 94.739 lei | 321.463 lei | 201.488 lei | 86.994 lei |
| Pierdere netă | 571.268 lei | 13.004 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -571.268 lei | -13.004 lei | 13.222 lei | 44.610 lei | 48.157 lei | fără bilanț | 31.299 lei | 94.739 lei | 321.463 lei | 201.488 lei | 86.994 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 679.776 lei | 1.178.005 lei | 1.089.126 lei | 939.282 lei | 974.676 lei | fără bilanț | 879.593 lei | 848.596 lei | 755.869 lei | 489.975 lei | 308.994 lei |
| Datorii | 392.625 lei | 338.882 lei | 235.219 lei | 121.560 lei | 88.744 lei | fără bilanț | 30.593 lei | 30.894 lei | 32.906 lei | 88.475 lei | 108.982 lei |
| Capitaluri proprii | 287.151 lei | 839.123 lei | 853.907 lei | 817.722 lei | 885.932 lei | fără bilanț | 849.000 lei | 817.702 lei | 722.963 lei | 401.500 lei | 200.012 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 11 | — | fără bilanț | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Tribunalul Arad (3 · 50%), apoi Judecătoria Arad (2) și Judecătoria Oradea (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Arad | Arad | Tribunal | 3 |
| Judecătoria Arad | Arad | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Oradea | Bihor | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 3
- Reclamant: 2
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Litigii de muncă: 3
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 6
Dosare pe ani
- 2024: 4
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 21900/55/2024 | Judecătoria Arad | Civil | Fond | Petent |
| 4034/108/2024 | Tribunalul Arad | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 4035/108/2024 | Tribunalul Arad | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 4758/108/2024 | Tribunalul Arad | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 5991/55/2026 | Judecătoria Arad | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 13546/271/2026 | Judecătoria Oradea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PASSAGER SRL?
PASSAGER SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PASSAGER SRL?
Cel mai des la Tribunalul Arad (3), Judecătoria Arad (2) și Judecătoria Oradea (1).
În ce calitate apare cel mai des PASSAGER SRL?
Cel mai des ca pârât (3 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii de muncă (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, reclamant și petent?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.